Գյումրիում «Կազա» Շվեյցարական հումանիտար հիմնադրամի եւ Հետազոտությունների քաղաքային կենտրոնի աջակցությամբ իրականացվում է տեղեկատվական ծրագիր, որի շրջանակներում Գյումրիում կբացվի Տուրիստական տեղեկատվական կենտրոն:
«Մեր նպատակն է` տուրիստներին տեղեկատվություն ներկայացնել Շիրակի մարզի տեսարժան վայրերի մասին: Այժմ մենք տեղեկատվություն եւ համապատասխան նյութեր ենք հավաքում,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է «Տուրիստական տեղեկատվական կենտրոնի» ծրագրի իրականացման համար պատասխանատու Աշոտ Միրզոյանը,- ներկա պահին մեր կազմակերպության գործունեությունը հիմնված է կամավոր աշխատանքի սկզբունքի վրա»:
Կենտրոնի բացումը տեղի կունենա հունիսին, կենտրոնում հնարավոր կլինի տեղեկատվություն ստանալ նաեւ Շիրակի մարզի տրանսպորտային համակարգի մասին:

22 Апрель 2009 - 14:12 AMT
В Гюмри при содействии Швейцарского гуманитарного фонда “Каза” и Городского центра исследований осуществляется информационная программа, в рамках которой в Гюмри откроется Туристический информационный центр.
“Наша цель – предоставить туристам информацию о достопримечательностях Ширакской области. Сейчас мы собираем информацию и подходящие материалы, – сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net ответственный за реализацию программы “Туристического информационного центра” Ашот Мирзоян, – в настоящее время деятельность нашей организации основана на принципе добровольной работы”.
Открытие Центра состоится в июне. в центре можно будет получить информацию также о транспортной системе Ширакской области.