Այսօր Երեւանում բացվել է Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող ցուցապաստառների եւ ծաղրանկարների ցուցահանդես: Ցուցահանդեսում ներկայացված են հայկական սփյուռքի ուսանողների, ինչպես նաեւ Թերլեմեզյանի անվան Արվեստի ակադեմիայի ուսանողների 70 ցուցապաստառներ եւ 40 ծաղրանկարներ: Ցուցահանդեսը կազմակերպել է ՀՅ Դաշնակցության «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունը:
«Արդեն երկրորդ տարին մենք այս թեմայով ցուցահանդես ենք անցկացնում. մեր նպատակը Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը հասնելն է: Ցուցահանդեսը Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու կոչ է` հասցեագրված այլ երկրներին եւ ժողովուրդներին»,- հայտարարել է ՀՅ Դաշնակցության «Նիկոլ Աղբալյան» երիտասարդական միության նախագահ Անի Հարությունյանը:

23 Апрель 2009 - 13:40 AMT
Сегодня в Ереване открылась выставка плакатов и карикатур, осуждающих Геноцид армян. На выставке представлены 70 плакатов и 40 карикатур студентов из армянской диаспоры, а также Академии искусств имени Терлемезяна. Выставку организовал студенческий союз АРФ Дашнакцутюн «Никол Агбалян».
«Уже второй год мы проводим выставку на эту тему. Наша цель – достичь признания Геноцида армян. Выставка является адресованным другим странам и народам призывом признать Геноцида армян», – заявила член студенческого союза АРФ Дашнакцутюн “Никол Акбалян” Ани Арутюнян.