11 Ապրիլ 2023 - 07:49 AMT
Հայաստանի տարածք ներխուժած երկրորդ ադրբեջանցուն դեռ չեն գտել։ Այդ մասին հայտնել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը, տեղեկացնում է Panorama.am-ը։
«Այս պահին որոնողական աշխատանքներն իրավապահ մարմինների հետ գործակցությամբ շարունակվում են»,-ասել է նա։
Թորոսյանը չի պատասխանել հարցին, թե միայն Սյունիքի մարզո՞ւմ են որոնում զինծառայողին։
Ավելի վաղ Պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, որ ապրիլի 10-ին՝ ժամը 01:00-02:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ տարածքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայող: Ըստ նրա, իր հետ եղել է ևս մեկ զինծառայող, որի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։
Ձերբակալված ադրբեջանցուն հայտնաբերել են գյուղացիները։
«Գյուղի ժողովուրդը մեկին բռնել է, մյուսին դեռ չեն հայտնաբերել, հիմա համապատասխան մարմինները զբաղվում են ամբողջ տարածքում: Ստեղ ում որ բռնել են, զինվորական չի եղել, քաղաքացիական հագած է եղել, Աշոտավանի փողոցից են բռնել: Մյուսին չենք տեսել, ամբողջ տարածքով ման են գալիս բոլոր համապատասխան ուժերը», – ասել էր Սիսիանի համայնքապետը:
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հայտնել են, որ Նախիջևանի տարածքից երկու զինծառայողի հետ կապը կորել է, նրանք մոլորվել են։
Ընթերցեք նաև․ Սիսիանի բնակիչ. Ադրբեջանցին մտել է տներից մեկը, հաց կերել, տան տիրոջ բաճկոնը հագել ու դուրս եկել գյուղամեջ

11 Апрель 2023 - 11:11 AMT
Вторгшегося на территорию Армении азербайджанца еще не нашли. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства обороны РА Арам Торосян, пишет Panorama.am.
«На данный момент поисковые работы при сотрудничестве с правоохранительными органами продолжаются», – сказал он.
При этом Торосян не ответил на вопрос, ведутся ли поиски врага только в Сюникской области Армении.
10 апреля в районе 01:00-02:00 на территории Армении был обнаружен и арестован военнослужащий ВС Азербайджана. По его словам, с ним был еще один военнослужащий, розыскные работы которого продолжаются. При этом азербайджанца обнаружили жители села.
Глава общины Сисиан Армен Акопджанян сообщил Радио «Азатутюн»: «В село Бнунис Сисианского района Армении вошли двое азербайджанцев, одного поймали жители села, другого пока не нашли. Пойманный азербайджанец изначально находился в селе Бнунис, но был впоследствии найден на улице села Ашотаван».