13 Ապրիլ 2023 - 09:32 AMT
Ապրիլի 13-ին ՀՀ տարածքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է ադրբեջանցի երկրորդ զինծառայողը, հայտնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում։
Ավելի վաղ ՊՆ-ն հայտարարել էր, որ ապրիլի 10-ին՝ ժամը 01:00-02:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ տարածքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայող: Ըստ նրա, իր հետ եղել է ևս մեկ զինծառայող, որի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Ձերբակալված ադրբեջանցուն հայտնաբերել էին գյուղացիները։
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ Նախիջևանի տարածքից երկու զինծառայողի հետ կապը կորել է, նրանք մոլորվել են։

13 Апрель 2023 - 11:58 AMT
На территории Армении обнаружен и задержан второй азербайджанский военнослужащий, который 10 апреля перешел на территорию Армении вместе со своим сослуживцем. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
«13 апреля на территории Республики Армения обнаружен и задержан второй азербайджанский военнослужащий», – говорится в сообщении.
10 апреля Министерство обороны Азербайджана сообщило об исчезновении двух военнослужащих вооруженных сил Азербайджана. В тот же день Министерство обороны Армении сообщило, что на территории Армении задержан азербайджанский военнослужащий, отметив, что с ним был и другой военнослужащий, поиски которого ведутся.
Азербайджанские СМИ сообщили, что связь с двумя военнослужащими из Нахиджеванской области была потеряна, они заблудились.