4 Մայիս 2023 - 08:21 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, մայիսի 4-5-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Չեխիայի Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում Հայաստանի վարչապետը հանդիպում կունենա Չեխիայի կառավարության ղեկավար Պետր Ֆիալայի հետ: Նախ տեղի է ունենալու երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև բանակցությունները կշարունակվեն ընդլայնված կազմերով: Հանդիպման ավարտին Նիկոլ Փաշինյանը և Պետեր Ֆիալան ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով:
Հաջորդիվ ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Չեխիայի նախագահ Պետր Պավելի, խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի նախագահ Մարկետա Պեկարովա Ադամովայի, Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստարչիլի հետ:

Самолет премьер-министра Армении Никола Пашиняна приземлился в международном аэропорту имени Вацлава Гавела в Праге.
Премьер-министра Армении в аэропорту встретил посол Чехии в Армении Петер Пирунчик.
Во время официального визита в Чехию Пашиняна сопровождает его супруга Анна Акопян.
В ходе визита премьер-министр Армении встретится с главой правительства Чехии Петром Фиалой. Состоится приватная беседа премьер-министров, затем встреча продолжится в расширенном составе. По окончании встречи Никол Пашинян и Петр Фиала выступят с заявлениями для представителей СМИ.
Премьер-министр РА проведет встречи и с президентом Чешской Республики Петром Павлом, председателем Палаты депутатов Парламента Маркетой Пекаровой Адамовой и председателем Сената Милошем Вистарчилом.