Մի դրամի ուժը մայիս ամսին ուղղվելու է էպիլեպսիայով հիվանդ երեխաների բուժմանը։ Շահառու «Կյանքի ճանապարհ» հասարակական կազմակերպությունն էպիլեպսիա ունեցող երեխաներին ապահովում է ախտորոշմամբ, դեղորայքով և անհրաժեշտ բուժմամբ։
Իդրամի տնօրեն Արսեն Քդենյանի խոսքով՝ երեխաները մշտապես Իդրամի և IDBank-ի ուշադրության կենտրոնում են։
«Մենք պարբերաբար անդրադառնում ենք ոչ միայն երեխաների կրթական ծրագրերին, այլև ակտիվորեն աջակցում ենք երեխաների առողջությամբ զբաղվող հիմնադրամներին։ Մի դրամի ուժի գործարկումից ի վեր ավելի քան 48 միլիոն դրամ ենք հատկացրել հենց այդ ուղղությանը, քանի որ ամեն ինչ անում ենք առողջ երեխաներ, առողջ հասարակություն և առողջ ապագա ունենալու համար», – ասել է Արսեն Քդենյանը։
«Կյանքի ճանապարհ» հասարակական կազմակերպության նախագահ Ելենա Բաղդասարյանի խոսքով՝ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության մայիս ամսվա գումարը կհատկացվի էպիլեպսիա և այլ բարդ նյարդային հիվանդություններ ունեցող երեխաների բուժման ծրագրին՝ ապահովելով նրանց անհրաժեշտ ախտորոշիչ հետազոտություններով (ՄՌՏ, ԷԷԳ, ՊԷՏ-ԿՏ) և ժամանակակից դեղամիջոցներով։
«Այս անգնահատելի աջակցության շնորհիվ մեր հիմնադրամը նաև հնարավորություն է ստանում իրականացնել երկար սպասված նախագծեր և ծրագրված միջոցառումներ», – նշել է Ելենա Բաղդասարյանը։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության ապրիլ ամսվա գումարը՝ 3,389,788 դրամ, հատկացվել է Պատերազմի մասնակիցների մասնագիտական ներուժի բացահայտման ծրագրին, որն օգնում է պատերազմի ընթացքում վիրավորում ստացած, ՀՀ մարզերում բնակվող զինվորներին ստանալ անհրաժեշտ գիտելիքներ և կիրառել դրանք իրենց երազանքների ու մտքերի իրականացման նպատակով։
«Մի դրամի ուժը» շարունակում է գործունեությունը․ յուրաքանչյուր օգտատեր, որը վճարում է Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am, Idram.am առցանց հարթակներով և երկու ընկերությունների տերմինալներով, դառնում է բարի կամքի դեսպան՝ չծախսելով անգամ մեկ դրամ։ Ընկերություններում գտնում են, որ ամեն վճարում ներդրում է բարի գործում։ Եթե ցանկանում եք իմանալ, թե որքան է կազմում հենց Ձեր ներդրումը, պարզապես մուտք գործեք Idram&IDBank հավելվածի «Ավելին» բաժնի «Մի դրամի ուժը» ենթաբաժին։

10 Май 2023 - 05:56 AMT
3 389 788 драмов на программу по раскрытию профпотенциала участников войны: ОО «Дорога жизни» – бенефициар «Силы одного драма»
В мае «Сила одного драма» будет направлена ​​на лечение детей с эпилепсией. Благотворительная общественная организация «Дорога жизни» обеспечивает детей, больных эпилепсией, диагностикой, лекарствами и необходимым лечением.
По словам директора компании Idram Арсена Кденяна, дети всегда находятся в центре внимания Idram-а и IDBank-а.
«Мы регулярно обращаем внимание не только на детские образовательные программы, но и активно поддерживаем фонды, которые занимаются здоровьем детей. С момента запуска программы Сила одного драма мы выделили на это направление более 48 млн драмов, потому что мы делаем все возможное, чтобы у нас были здоровые дети, здоровое общество и здоровое будущее», – сказал Арсен Кденян.
По словам директора общественной организации «Дорога жизни» Елены Багдасарян, средства инициативы «Сила одного драма» в мае будут направлены на программу лечения детей с эпилепсией и другими сложными нервными заболеваниями и на обеспечение их необходимыми диагностическими исследованиями (МРТ, ЭЭГ, ПЭТ-КТ) и современными лекарственными средствами. «Благодаря этой поддержке наш фонд также получает возможность реализовать долгожданные проекты и запланированные мероприятия», — сказала Елена Багдасарян.
Сумма, собранная за апрель в рамках инициативы «Сила одного драма» в размере 3,389,788 драмов, была выделена на программу по раскрытию профессионального потенциала участников войны, которая помогает военнослужащим, получившим ранения во время войны, проживающим в регионах Армении, получить необходимые знания и применять их для того, чтобы реализовать свои мечты и мысли.
«Сила одного драма» продолжает свою деятельность. Каждый пользователь, расплачивающийся с помощью приложения Idram&IDBank, опнлайн платформы IDBanking.am, Idram.am и терминалов обеих компаний, становится послом доброй воли, не тратя ни драма. Компании считают, что каждый платеж — это инвестиция в благое дело. Если вы хотите узнать размер вашей инвестиции, просто войдите в раздел «Еще» подраздел «Сила одного драма» в приложении Idram&IDBank.