«Մի դրամի ուժը» արդեն մեկը չէ․ նախաձեռնությանը միանում է «Մի դրամիկի ուժը»՝ նախաձեռնություն, որի շրջանակում բարեգործում են կրտսեր օգտատերերը։
Արդեն հունիսի մեկից բարեգործել կարող են բոլոր պատանիները՝ պարզապես կատարելով իրենց վճարումները Idram Junior հավելվածով։ Իդրամի տնօրեն Արսեն Քդենյանի խոսքով՝ սա գերազանց հնարավորություն է՝ սովորեցնելու պատանի օգտատերերին բարեգործության մշակույթը:
«Մեզ անհրաժեշտ է ոչ միայն ֆինանսապես գրագետ, այլ նաև սոցիալապես պատասխանատու սերունդ։ Գործարկելով «Մի դրամիկի ուժը»՝ մենք ուզում ենք պատանի օգտատերերին սովորեցնել բարեգործել, տեղյակ լինել այն հասարակության մարտահրավերներից, որում ապրում են։ Մեր Junior օգտատերերն արդեն իսկ բարեգործ են․ իրենք դեռ չգիտեին, բայց իրենց յուրաքանչյուր վճարման դիմաց «մի դրամիկները» կուտակվել են և միանալու են «Մի դրամի ուժը» ծրագրին», – ասել է Արսեն Քդենյանը։
Հունիսի մեկի առթիվ Idram Junior-ն անձամբ մասնակցել է երեխաների համար կազմակերպված միջոցառումներին։ Հունիսի մեկին Տիկնիկային թատրոնում ցուցադրվել են մի շարք մանկական ներկայացումներ, որոնց ընթացքում Ջունիորը ևս ներկա էր թատրոնում և օգնում էր պատանիներին գրանցվել Idram Junior հավելվածում, անցնել նույնականացում, և ամբողջ ընթացքում կրտսեր օգտատերերը, իհարկե, չեն մնացել առանց անակնկալի։
Մեկ այլ վառ միջոցառում է տեղի ունեցել «Երևան Պարկում»․ Ջունիորը հասցրել է նաև այստեղ լինել և օգնել կրտսեր օգտատերերին գրանցվել և նույնականացվել Idram Junior-ում․ դրա դիմաց պատանիները վերցնում էին կտրոններ և ստանում ուրախ ու հաճելի անակնկալներ անմիջապես «Երևան Պարկում»։
«Ներբեռնե՛ք Idram Junior հավելվածը հիմա, գրանցվե՛ք և միացե՛ք բարեգործելու մշակույթին «Մի դրամիկի ուժի» հետ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

5 Июнь 2023 - 11:02 AMT
«Сила одного драма» уже не одна: к инициативе присоединяется «Сила одного драмика» – программа, в рамках которой юные пользователи занимаются благотворительностью.
Уже с 1 июня все юные пользователи могут делать пожертвования, просто совершая платежи через приложение Idram Junior. По словам директора компании Idram Арсена Кденяна, это отличная возможность привить юным пользователям культуру благотворительности.
«Нам нужно не только финансово грамотное, но и социально ответственное поколение. Запуская «Силу одного драмика», мы хотим научить юных пользователей заниматься благотворительностью, осознавать проблемы общества, в котором они живут. Наши пользователи Junior уже являются благодетелями. Они не знали, но за каждый их платеж были собраны «одни драмики» которые присоединятся к инициативе «Сила одного драма»», – сказал Арсен Кденян.
Также по случаю 1 июня Idram Junior лично принял участие в мероприятиях, организованных для детей. 1 июня в Кукольном театре показали серию спектаклей, во время которых Junior присутствовал в театре и помог зарегистрироваться в приложении Idram Junior и пройти идентификацию, причем на протяжении всего процесса юные пользователи, конечно, не остались без сюрпризов. Еще одно яркое мероприятие прошло в Ереван Парке.
Junior успел побывать и здесь, чтобы помочь юным пользователям зарегистрироваться и пройти идентификацию в Idram Junior: взамен дети взяли купоны и получили радостные и приятные сюрпризы прямо в Ереван Парке.
Загрузите приложение Idram Junior прямо сейчас, зарегистрируйтесь и присоединитесь к культуре благотворительности вместе с инициативой «Сила одного драмика».