13 Հունիս 2023 - 07:56 AMT
Հունիսի 13-ին ժամը 04։49-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նուբարաշենի աղբավայր չհասած ավտոշուկայի մոտակայքում, հրդեհ է բռնկվել։
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։ Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Նուբարաշենի աղբավայրում։
Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 Բիս» աստիճան․ դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս երեք մարտական հաշվարկ և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։
Դեպքի վայրում աշխատում են ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը և 4 ջրատար։

13 Июнь 2023 - 10:08 AMT
На Нубарашенской свалке в Ереване вновь вспыхнул пожар. Об этом сообщает Спасательная служба МВД Армении.
Сигнал о возгорании близ авторынка поступил в национальный центр управления в кризисных ситуациях 13 июня в 04:49.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательного управления СС города Еревана. Выяснилось, что пожар вспыхнул на Нубарашенской свалке.
На вызов «1 Бис» выехали еще 3 боевых расчета и дежурная группа Отдела организации пожаротушительных и спасательных работ Спасательного управления города Ереван, 4 водовоза.