Այսօր Երեւանի թիվ 6 միջանակարգ դպրոցում կայացել է կրթական ոլորտի ծրագրի շնորհանդեսը: Դեռեւս 2006 թվականից այս դպրոցը հանդիսանում է գերմաներենիդիպլոմ տրամադրող դպրոց եւ որպես այդպիսին իրավասու է գերմաներենի մեծ ժամաքանակ ունեցող աշակերտներին գերմաներենի դիպլոմ (DSD) ստանալու հնարավորություն ընձեռել:
Բացի այդ, թիվ 6 դպրոցը գործընկերություն է հաստատել Գերմանիայի Դրոյսիգ քաղաքի դպրոցի հետ: Այս տարի նույնպես դպրոցի աշակերտներն ու աշակերտուհիները մի քանի օրով կմեկնեն այնտեղ:
Ծրագրի շնորհանդեսին ներկա էին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան տիկին Անդրեա Վիկտորինը, ՀՀ կրթության նախարարության ու պաշտոնական կառույցների ներկայացուցիչներ:
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանությունը Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարության աջակցությամբ բազմազան մշակութային ծրագիր է ներկայացնում ամբողջ Հայաստանում:Այդ շրջանակում մարտի 17-ին արդեն տեղի է ունեցել Սարդարապատի դպրոցի հետ գործընկերության համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:

Сегодня в ереванской школе N6 состоялась презентация программы в образовательной сфере. С 2006 года прошедшие курс немецкого языка учащиеся данной школы получают «Диплом языка», наличие которого предоставляет возможность пройти обучение в Германии.
Ереванская школа N6 также сотрудничает с немецкой школой в Дройсиге, куда в этом на несколько дней поедут некоторые ученики школы N6.
На презентации программы присутствовали посол Германии в Армении Андреа Викторина, представители Министерства образования и других государственных структур.
Посольство Германии в РА при содействии Министерства культуры в Армении осуществило многочисленные культурные проекты. В рамках этих проектов 17-го марта уже было подписано соглашение o сотрудничестве в сфере образования между сардарапатской школой и посольством Германии в РА.