Ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ղազարյանը, խոսելով ՆԳՆ-ում ընթացող բարեփոխումների մասին, մանրամասնել է հատկապես ենթակա ծառայություններում իրականացվող աշխատանքները, հայտնում են գերատեսչությունից։
Սինհան նույնպես ընդգծել է առկա սերտ հարաբերություններն ու գործակցությունն ամրապնդելու և ընդլայնելու պատրաստակամություն հայտնել։
Հանդիպմանը քննարկվել են գործակցության հետագա ուղղությունները, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Министр внутренних дел Армении Ваге Казарян принял делегацию, возглавляемую Чрезвычайным и полномочным послом Индии в Армении Нилакши Саха Синхой.
Казарян, говоря о проводимых в министерстве внутренних дел реформах, детально представил работы, осуществляемые в подчиненных службах.
Нилакши Саха Синха также подчеркнула готовность укреплять и расширять существующие тесные отношения и сотрудничество.
На встрече были обсуждены дальнейшие направления сотрудничества, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.