5 Սեպտեմբեր 2023 - 13:53 AMT
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում օգոստոս ամսին «ՍՕՍ-Մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամին է նվիրաբերվել 3,500,572 դրամ։ Սա նշանակում է, որ օգոստոս ամսվա ընթացքում Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և Idram.am կայքերով, երկու ընկերությունների տերմինալներով կատարվել է 3,500,572 հատ վճարում։
Իդրամն ու IDBank-ը հայտարարել են նաև հաջորդ ամսվա շահառուի անունը։ Սեպտեմբեր ամսվա ընթացքում կուտակված «մի դրամների» ամբողջ գումարը կուղղվի «Հայքն աշխարհին» կրթական ծրագրին, որի նպատակն է Արցախի երիտասարդների համար ստեղծել հնարավորություն նախ ստանալ համապատասխան կրթություն, ապա, ապրելով Արցախում, աշխատել առցանց միջազգային կազմակերպություններում՝ հեռավար կարգով։
«Արցախի շրջափակման պայմաններում նման ծրագրերի իրականացումը խիստ կարևոր է։ Մենք փորձում ենք ոչ միայն ապահովել երեխաների և պատանիների զբաղվածությունը կրթական որակյալ ծրագրերի միջոցով, այլ նաև կտրել նրանց իրականությունից և զարգացման հեռանկար ապահովել։ Այսօր հնարավոր է, գոնե շարունակել առցանց կրթությունը և երիտասարդների զորեղացումը, ինչն էլ անում ենք շնորհիվ նաև աջակից կառույցների և կազմակերպությունների։ Այս տեսանկյունից անչափ կարևորում ենք հատկապես «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության մեզ միանալը, քանի որ այսպիսով Իդրամից օգտվող մեր հայրենակիցները նույնպես իրենց ներդրումն են ունենում այս կարևոր առաքելությանը՝ ընդամենը վճարումները Իդրամով կատարելով։ Ձեր կողմից կատարված ամեն վճարում ևս մեկ դրամ է ավելացնելու Արցախում շարունակական կրթությանը և զորեղացմանը։ Անչափ շնորհակալ ենք Իդրամին և ԱյԴի Բանկին «Հայքն աշխարհին» ծրագիրը կարևորելու համար»,- ասել է ծրագրի ղեկավար Մարինա Մալխասյանը։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ ծրագրին միանալը պատահական չէ։
«Կրթական նոր տարին մեկնարկել է, և, ցավոք, արցախցի մեր հայրենակիցները ոչ միայն սննդի, օրվա հացի խնդիր ունեն, այլ նաև՝ կրթության։ Բարեգործության միջազգային օրը ուրախ ենք հայտարարել, որ սեպտեմբեր ամսվա մի դրամներն ուղղվելու են «Հայքն աշխարհին» ծրագրին, որը, չնայած դժվարություններին, արցախցի պատանիների համար նոր հորիզոններ կբացի։ Իսկ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն արդեն աջակցել է 25-ից ավելի հիմնադրամների ու ծրագրերի՝ հատկացնելով ավելի քան 138 մլն դրամ», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Դուք ևս կարող եք դառնալ բարի կամքի դեսպան՝ պարզապես կատարելով Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և Idram.am կայքով, առանց մեկ դրամ ավել ծախսելու։ Չէ՞ որ ամեն ինչ սկսվում է մի դրամից․․․»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

5 Сентябрь 2023 - 12:31 AMT
В рамках инициативы «Сила одного драма» в августе армянскому благотворительному фонду «SOS-Детские деревни» было перечислено 3 500 572 драма. Это означает, что в течение августа через приложение Idram&IDBank, сайты IDBanking.am и Idram.am, а также терминалы двух компаний было совершено 3 500 572 платежей.
Idram и IDBank также объявили имя бенефициара следующего месяца. Вся сумма «одних драмов», накопленная за сентябрь, будет направлена ​​на образовательную программу «Айк – Миру». Цель программы – дать возможность молодежи Арцаха сначала получить соответствующее образование, а затем, проживая в Арцахе, работать онлайн в международных организациях.
«В условиях блокады Арцаха реализация подобных программ очень важна. Мы стараемся не только обеспечить занятость детей и подростков посредством качественных образовательных программ, но и оторвать их от реальности и предоставить им перспективу развития. Сегодня возможно хотя бы продолжить онлайн-образование и расширение возможностей молодежи, что мы и делаем благодаря нашим партнерам. С этой точки зрения мы придаем большое значение присоединению к нам инициативы «Сила одного драма», поскольку таким образом наши соотечественники, использующие Idram, также вносят свой вклад в эту важную миссию, просто осуществляя платежи с помощью системы Idram. Каждый ваш платеж добавит еще один драм к продолжению образования и расширению возможностей арцахской молодежи. Мы чрезвычайно благодарны Idram-у и IDBank-у за то, что они придают значение программе «Айк-Миру», – говорит руководитель программы Марина Малхасян.
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по коммуникациям IDBank-а, присоединение к программе не случайно. «Начался новый учебный год, и, к сожалению, у наших соотечественников из Арцаха проблемы не только с едой, но и с образованием. В Международный день благотворительности мы рады сообщить, что сумма «одних драмов» за сентябрь будет перечислена программе «Айк Миру», которая откроет новые горизонты для молодежи Арцаха, несмотря на все трудности. А инициатива «Сила одного драма» уже поддержала более 25 фондов и программ, выделив более 138 млн драмов», – сказала Татевик Вардеванян.
Вы тоже можете стать послом доброй воли, просто совершая все свои платежи через приложение Idram&IDBank, IDBanking.am и сайт Idram.am, не тратя ни драма. Ведь все начинается с одного драма…