Հայաստանի ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը ներկայացրել է իր ծառայության աշխատանքը անցած երեք ամիսների ընթացքում: Նրա խոսքերով, ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում գրանցվել է հանցագործությունների 57 տոկոս աճ անցած տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ: «3 ամիսների ընթացքում կատարվել է 2897 հանցագործություն, որոնցից 480-ի դեպքում տուժածները դիմում չեն ներկայացրել»,-հաղորդել է ոստիկանության պետը: Նա նաեւ արձանագրել է ծանր եւ առանձնակի ծանր հանցագործությունների նվազում 35 տոկոսով:
Ըստ ոստիկանության պետի, անսպասելիորեն աճել են` 89-ից հասնելով 244-ի, առողջությանը կանխամտածված վնաս հասցնող հանցագործությունները: Հաճախակի են դարձել մանր խուլիգանության, գողությունների, կողոպուտի, օտարի գույքի ապօրինի իրացման եւ ճանապարհա-տրանսպորտային պատահարների հետ կապված հանցագործությունները:
Ոստիկանության պետը լրագրողների ուշադրությունն է հրավիրել տնտեսական հանցագործությունների փոքր աճին` ընդամենը 130 դեպք, որոնցից կոռուպցիոն բնույթի են 16-ը:

Начальник Полиции Армении Алик Саркисян представил итоги работы своей службы за прошедшие три месяца. По его словам, в первом квартале этого года по сравнению с аналогичным периодом прошлого, зафиксировано увеличение количества преступлений на 57%. «В течении 3 месяцев было зарегистрировано 2897 преступлений, из которых в 480-ти случаях потерпевшие не подавали заявлений», – сообщил начальник полиции. Он также констатировал снижение на 35% тяжких и особо тяжких преступлений.
По словам начальника полиции, неожиданно возросло с 89-ти до 244-х число преступлений, связанных с умышленным причинением вреда здоровью. Чаще стали совершаться преступления, связанные с мелким хулиганством, кражами, ограблениями, незаконным сбытом чужого имущества и дорожно-транспортные происшествия.
Начальник Полиции обратил внимание журналистов на небольшой рост экономических преступлений – всего130 случаев, из которых коррупционных характера – 16 случаев.