«Հայրենասիրությունը սահմաններ չի ճանաչում»,- ասաց երգչուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանը մի քանի ամիս առաջ Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսին եւ հաղորդեց, որ 2009թ. ապրիլին Հայոց ցեղասպանության մասին փոքր երաժշտական ֆիլմ կներկայացնի հայ հանդիսատեսին:
Այսօր կայացավ հայի, թուրքի, հույնի եւ ամերիկացու կողմից Հայոց ցեղասպանության ընկալման մասին պատմող «Կա’նգ առեք, մարդի’կ» 8,5 րոպեանոց ֆիլմի պրեմիերան:
Ֆիլմը ստեղծել են երգչուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանը, ռեժիսոր Ժիրայր Դադասյանը եւ երգիչ-բանաստեղծ Մայքլ Սթոունը` հոլիվուդյան աստղ Շերոն Սթոունի եղբայրը:
Ֆիլմի շնորհանդեսը կայացավ Ֆլորա Մարտիրոսյանի համերգի շրջանակներում, որին Մայքլ Սթոունը ելույթ կունենա բանաստեղծական իմպրովիզներով:

30 Апрель 2009 - 17:34 AMT
“Патриотизм не признает границ”, – сказала певица Флора Мартиросян несколько месяцев назад на пресс-конференции в Ереване и сообщила, что в апреле 2009 года армянскому зрителью представит небольшой музыкальный фильм о Геноциде армян.
Сегодня состоялась премьера 8,5 минутного фильма “Остановитесь, люди”, который рассказывает восприятии Геноцида армян армянином, турком, греком и американцем.
Фильм создали певица Флора Мартиросян, режиссер Жирайр Дадасян и певец-поэт Майкл Стоун, брат голливудской звезды Шерон Стоун.
Презентация фильма состоялась в рамках концерта Флоры Мартиросян, в котором Майкл Стоун выступит поэтическими импровизациями.