25 Նոյեմբեր 2023 - 08:32 AMT
Բելառուսական կողմի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 24-ին կայացել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Բելառուսի ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Ալեյնիկի հեռախոսազրույցը:
Բելառուսի ԱԳ նախարարը տեղեկացրել է ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների՝ նոյեմբերի 22-23-ին Մինսկում անցկացված նիստերում օրակարգային հարցերի քննարկման ընթացքի և ընդունված որոշումների մասին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցել ՀԱՊԿ նիստին։ Վարչապետ Փաշինյանը Բելառուսի նախագահին տեղեկացրել էր, որ չի կարողանա մասնակցել նիստին և հույս էր հայտնել, որ ՀԱՊԿ գործընկերները ըմբռնումով կվերաբերվեն այդ որոշմանը:

По инициативе белорусской стороны 24 ноября состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и главы МИД Белоруссии Сергея Алейника. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Министр иностранных дел Беларуси проинформировал о ходе обсуждения вопросов и решениях, принятых на прошедших в Минске 22-23 ноября заседаниях уставных органов ОДКБ.
Мирзоян не принял участия в состоявшемся 22 ноября в Минске совместном заседании Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны и Комитета секретарей Совета безопасности ОДКБ.