Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին դեկտեմբերի 7–ի առավոտյան Գյումրիում մասնակցել է 1988 թվականի Սպիտակի երկրաշարժի զոհերի հիշատակին նվիրված արարողություններին, հայտնում է Ֆրանսիայի դեսպանությունը։
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում գրառում է արվել Սպիտակի երկրաշարժի 35-րդ տարելիցի կապակցությամբ։
«35 տարի առաջ՝ 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ին, ժամը 11:41-ին սարսափելի երկրաշարժ տեղի ունեցավ Հայաստանի հյուսիսում։ Հիշատակի ու սգո այս օրը Ֆրանսիայի դեսպանությունն իր համերաշխությունն է հայտնում հայ ժողովրդին»,–ասվում է գրառման մեջ։

35 лет назад, 7 декабря 1988 года, в 11:41 на севере Армении произошло страшное землетрясение. Об этом говорится в сообщении, распространенном посольством Франции в Армении.
«В этот день памяти и траура посольство Франции выражает свою солидарность с армянским народом», – говорится в сообщении.
35 лет назад в 11:41 разрушительное землетрясение почти сравняло с землей Спитак, Гюмри (Ленинакан), Ванадзор (Кировакан). Сильные толчки ощущались даже в Ереване. Сила землетрясения в эпицентре, который находился в селе Налбанд, составляла 10 баллов по шкале Рихтера.
По официальным данным, погибли более 25 тысяч человек, 19 тысяч стали инвалидами, без крова остались 530 000 жителей.