7 Դեկտեմբեր 2023 - 11:02 AMT
Իդրամն ու IDBank-ն ամփոփել են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության նոյեմբեր ամսվա ծրագիրը։ Նոյեմբերի ընթացքում հաճախորդների բոլոր վճարումների արդյունքում կուտակված գումարը՝ 3,588,848 դրամ, կփոխանցվի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների համար Սյունիքում ջերմոցների կառուցման ծրագրին։
Իդրամն ու IDBank-ը հայտարարել են նաև 2023-ի վերջին՝ դեկտեմբեր ամսվա ծրագրի շահառուի անունը․ «Մի դրամի ուժն» այս անգամ կուղղվի Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին։
Բանկի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը պատմում է, որ հիմնադրամն արդեն մշտական գործընկեր ու բարեկամ է դարձել։
«Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամը ստեղծման առաջին իսկ պահից եղել է մեր ուշադրության կենտրոնում, և առաջին իսկ հնարավորության դեպքում փորձել ենք մեր աջակցությունը ցուցաբերել մեզ համար առանցքային այս ուղղությանը, իսկ այս անգամ հիմնադրամի նոր մշակված ծրագրին ենք աջակցելու, որն ուղղված է արցախից տեղահանված փոքրիկներին դեղորայքով ապահովելուն», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի կողմից նախաձեռնվել է մի ծրագիր, որի շրջանակներում Արցախից բռնի տեղահանված ու ՀՀ-ում բնակվող քրոնիկ շնչառական, իմունային համակարգի, ռևմատոլոգիական, նյարդաբանական, էնդոկրին համակարգի և այլ խնդիրներ ունեցող մինչև 200 երեխայի տրամադրվելու է կենսական նշանակության դեղորայք:
Հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքով՝ այդ դեղորայքի մի մասը գրանցված չէ Հայաստանում և/կամ թանկարժեք է, որի պատճառով էլ անհասանելի է հիվանդ երեխաների ծնողների համար:
«Մեր հիմնադրամի լավ բարեկամ IDBank-ի ու Idram-ի «Մի դրամի ուժը» ծրագրի շրջանակներում տրամադրված գումարն ուղղվելու է այս ծրագրի մի մասի իրագործմանը, որը հնարավորություն է տալու տասնյակ երեխաների ստանալ իրենց առողջության համար չափազանց կարևոր դեղորայքը: Մեզ համար մեծ պատիվ է արդեն 3-րդ անգամ լինել «Մի դրամի ուժի» շահառու, ինչպես նաև՝ երկրորդ տարին անընդմեջ դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում: Ամանորին ընդառաջ սա մեր շահառու երեխաների համար տոնական մեծ ու կարևոր նվեր է, քանի որ նրանց երազանքը սովորաբար մեկն է լինում՝ հնարավորինս շուտ առողջանալ ու վայելել իրենց անհոգ մանկությունը: «Մի դրամի ուժը» շարունակում է հրաշքներ գործել: Շնորհակալ ենք մեծ վստահության համար», – ասել է Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Դեկտեմբերին, վստահաբար, բոլորս նվերներ ենք փնտրում մեր ամենասիրելի ու մտերիմ մարդկանց համար՝ նրանց ուրախ ակնթարթներ պարգևելու, ամանորյա հրաշքի զգացումը նվիրելու համար։ Այս դեկտեմբերին դարձե՛ք նաև մեր կրտսեր բարեկամների «Ձմեռ Պապը», նվիրե՛ք նրանց լիարժեք առողջ ու երջանիկ կյանք ապրելու հնարավորություն։
Կատարե՛ք Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am հարթակով, ընկերությունների տերմինալներով, ինչպես նաև Idram Junior առաջին մանկական ֆինանսական հավելվածով և դարձե՛ք բարի կամքի դեսպան առանց գեթ մեկ լրացուցիչ դրամ ծախսելու»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

7 Декабрь 2023 - 10:46 AMT
Компании напоминают, что накопленная в результате платежей клиентов в ноябре сумма в размере 3,588,848 драмов будет переведена проекту создания теплиц в Сюнике для наших соотечественников, вынужденно переселенных из Арцаха.
Idram и IDBank также объявили имя бенефициара программы последнего месяца текущего года. На этот раз «Сила одного драма» будет направлена в Фонд здоровья детей Армении.
По словам руководителя отдела по коммуникациям Банка Татевик Вардеванян, фонд уже стал постоянным партнером и другом. «Фонд здоровья детей Армении был в центре нашего внимания с самого первого момента его создания, и при первой возможности мы постарались поддержать это ключевое для нас направление, и на этот раз мы поддержим недавно разработанную программу фонда, целью которого является обеспечение лекарствами детей, вынужденно переселенных из Арцаха», – отмечает Татевик Вардеванян.
Фонд здоровья детей Армении инициировал программу, в рамках которой до 200 детей, вынужденно переселенных из Арцаха и проживающих в РА с хроническими проблемами органов дыхания, иммунной системы, ревматологических, неврологических, эндокринной системы и другими проблемами, будут обеспечены жизненно важными лекарствами.
По словам директора фонда Армена Мартиросяна, некоторые из этих лекарств не зарегистрированы в Армении и/или стоят дорого, поэтому недоступны родителям больных детей. «Сумма, предоставленная в рамках программы «Сила одного драма» IDBank-а и Idram-а, будет направлена на реализацию части этой программы, которая позволит десяткам детей получить лекарство, чрезвычайно важное для их здоровья. Для нас большая честь стать бенефициаром «Силы одного драма» в третий раз, а также второй год подряд – в декабре. В преддверии Нового года это отличный праздничный подарок для наших детей-бенефициаров, ведь их мечта обычно об одном: как можно скорее выздороветь и насладиться беззаботным детством. «Сила одного драма» продолжает творить чудеса. Спасибо за большое доверие», – говорит Армен Мартиросян.
В декабре, наверняка, все мы ищем подарки для самых любимых и близких нам людей, чтобы подарить им счастливые мгновения, ощущение новогоднего чуда. В этом декабре станьте «Дедом Морозом» наших юных друзей, подарите им возможность жить полноценной здоровой и счастливой жизнью.
Совершайте все платежи с помощью приложения Idram&IDBank, платформы IDBanking.am, терминалов компании, а также первого детского финансового приложения Idram Junior и станьте послом доброй воли, не тратя ни одного драма больше.