Իդրամն ու IDBank-ն ամփոփել են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության դեկտեմբեր ամսվա ծրագիրը։ Դեկտեմբերին ընկերությունների հաճախորդների կատարած վճարումների դիմաց կուտակված «մի դրամները»՝ 3,945,010 դրամ, այս ամիս ուղղվում են Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին։
Տարին ամփոփելով՝ IDBank-ի և Իդրամի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է, որ հասցրել են աջակցել մեկ տասնյակից ավելի նախաձեռնության ու հիմնադրամի։
«Միայն 2023 թվականի ընթացքում ավելի քան 40 միլիոն դրամ ուղղել ենք ամենատարբեր նախաձեռնություններին՝ առողջապահական, կրթական ծրագրերի, ինչպես նաև Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների աջակցության նախաձեռնությունների», – նշել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
2024 թվականի հունվար ամսվա ընթացքում կուտակված «մի դրամները» կուղղվեն «Հայ մայրեր» հիմնադրամին։
Հիմնադրամի տնօրեն Նարինե Մանուկյանն ասել է․«Մեր և Իդրամի համագործակցությունն ունի տարիների պատմություն և շատ ուրախ ենք, որ այս ամիս նույնպես հնարավորություն ընձեռնվեց աշխատել մեր գործընկերների հետ՝ հանուն հարյուրավոր երեխաների առողջական խնդիրների բարելավման։ Ծրագիրը մեզ համար չափազանց կարևոր է, որովհետև այս տարի վերականգնողական բուժմանը նաև ներգրավել ենք Արցախից բռնի տեղահանված հաշմանդամություն ունեցող երեխաներին, ովքեր նույնպես ունեն վերականգնողական բուժման կարիք։ «Երազի տուն 1» և «Երազի տուն 2» մանկական վերականգնողական կենտրոններում նրանք անվճար ստանալու են վերականգնողական թերապիաներ»։
Յուրաքանչյուրը կարող է դառնալ բարի կամքի դեսպան՝ առանց լրացուցիչ գումար ծախսելու։ Դրա համար պարզապես պետք է կատարել բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի և Բանկի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն բարի գործերին։
«Մի դրամի ուժն» իր գործունեության ամբողջ ընթացքում մի քանի տասնյակ նախաձեռնության է ուղղել ավելի քան 150 մլն դրամ՝ նպաստելով մեր երկրի ամենատարբեր ոլորտների զարգացմանն ու մեր մարդկանց համար ավելի որակյալ ապագա կառուցելուն։

11 Январь 2024 - 10:27 AMT
3,945,010 драмов – в Фонд здоровья детей Армении: Сила одного драма за январь будет направлена в Фонд «Армянские матери»
Идрам и IDBank подводят итоги декабрьской программы инициативы «Сила одного драма». Сумма, собранная от платежей клиентов обеих компаний в декабре, 3,945,010 драмов, будет направлена в Фонд здоровья детей Армении.
Подводя итоги года, руководитель отдела коммуникаций Idram-а и IDBank-а Татевик Вардеванян отметила, что им удалось поддержать более десятка инициатив и фондов.
«Только за 2023 год мы направили более 40 миллионов драмов на различные инициативы в сферах здравоохранения, образования, а также инициативы по поддержке наших соотечественников, вынужденно переселенных из Арцаха», – отметила Татевик Вардеванян.
Накопленные за январь 2024 года «одни драмы» будут направлены в фонд «Армянские матери». По словам Наринэ Манукян, директора фонда: «Наша история сотрудничества с Idram имеет многолетнюю историю, и мы очень рады, что в этом месяце у нас снова появилась возможность работать с нашими партнерами ради улучшения здоровья сотни детей. Программа чрезвычайно важна для нас, поскольку в этом году мы привлекли детей с ограниченными возможностями, насильно переселенных из Арцаха, которым также необходимо реабилитационное лечение. Они будут бесплатно получать реабилитационную терапию в детских реабилитационных центрах «Дом мечты 1» и «Дом мечты 2».
Вы также можете стать послом доброй воли, не тратя ни одного драма. Для этого Вам просто необходимо совершать все свои платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am или через терминалы Idram и IDBank-а, и за каждый сделанный Вами платеж компании пожертвуют инициативе один драм.
Кстати, за время своей деятельности «Сила одного драма» направила более 150 миллионов драмов на десятки инициатив, способствующих развитию различных отраслей нашей страны и построению лучшего будущего для нашего народа.
В 2023 году «Сила одного драма» была направлена:
-Фонд «Музыка для будущего», образовательная программа «Талентум»: 3.008.215 драмов РА
-Установка солнечных водонагревателей в частных домохозяйствах жителей сельской местности Арцаха: 6.463.511 драмов РА