Հունվարի 26-ին ՊՆ զորավարժարաններից մեկում անցկացվել է հիբրիդային ցուցադրական մարտավարական պարապմունք, որի նպատակն էր զինծառայողներին ծանոթացնել ժամանակակից պատերազմների ընթացքում իրականացվող ոչ համաչափ գործողությունների բնույթին, կատարելագործել զինանձնակազմի ռազմավարական և մարտավարական հմտությունները։
Տարբեր զորատեսակների, այդ թվում նաև հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների ներգրավմամբ անցկացված ցուցադրական պարապմունքի շրջանակում ներկայացվել են հայրենական ռազմարդյունաբերության տեխնիկական նորագույն միջոցներն ու դրանց կիրառման կարգը:
Վարժանքի ավարտին Բանակի օրվա առթիվ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրամանով գերատեսչական մեդալներով պարգևատրված մի շարք սպաների պարգևները հանձնել է պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը:

26 января в одном из военно-учебных центров Минобороны Армении прошла гибридная показательная тактическая тренировка, целью которой было ознакомление военнослужащих с характером асимметричных операций, проводимых в ходе современных войн, совершенствование стратегических и тактических действий. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА в Facebook.
«В рамках показательного учения, проведенного с привлечением различных воинских частей, в том числе подразделений специального назначения, были представлены новейшие технические средства отечественной военной промышленности и порядок их применения», – говорится в сообщении.
По окончании учений, по случаю Дня Армии, по приказу министра обороны Сурена Папикяна первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба ВС генерал-лейтенант Эдвард Асрян вручил награды ряду офицеров, награжденных ведомственными медалями.