IDBank-ը և Իդրամն ամփոփել են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հունվար ամսվա ծրագիրը։ Կուտակված «մի դրամները»՝ 3,665,972 դրամ, ուղղվել են «Հայ մայրեր» բարեգործական հիմնադրամին։
«Մի դրամի ուժն» այս անգամ աջակցություն է ցուցաբերել ոչ միայն հիմնադրամին, այլև անմիջապես շահառուներին․ «Հայ մայրեր» հիմնադրամի 20 շահառու ստացել է 50,000-ական դրամի չափով idplus նվեր քարտեր, որոնցով նրանք կկարողանան գնումներ կատարել բոլոր այն կետերում, ուր կա Idram&IDBank հավելվածով վճարման հնարավորություն, այսինքն՝ մոտ 20,000 կետում։
Իդրամի և IDBank-ի համատեղ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության փետրվար ամսվա «մի դրամներն» ուղղվելու են «Սիթի Օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամին՝ քաղցկեղ և արյան հիվանդություններ ունեցող մարդկանց աջակցելու նպատակով։
IDBank-ի և Իդրամի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ քաղցկեղ ունեցող երեխաներին աջակցությունը ընկերությունների մշտական ուշադրության կենտրոնում է։
«Քանի որ փետրվարը քաղցկեղի դեմ պայքարի ամիս է համարվում, որոշեցինք հենց հիմա ևս մեկ անգամ լինել նրանց կողքին ու ևս մեկ անգամ հիշեցնել, որ քաղցկեղը դատավճիռ չէ։ Կարևոր է յուրաքանչյուրիս վստահությունն ու լավատեսությունը, և, իհարկե, գիտակցումը, որ անգամ փոքր ներդրումով կարելի է մեծ խնդիրներ լուծել։ Վճարելով Idram&IDBank հավելվածով՝ մեր օգտատերերը ևս անուղղակիորեն մասնակցում են բարի գործին և նպաստում, որ ամսվա վերջում ավելի մեծ գումար փոխանցվի մեր շահառուներին», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Սիթի Օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամի ղեկավար Էսթեր Դեմիրճյանի խոսքով՝ նրանք չափազանց բարձր են գնահատում արդեն ավանդույթ դարձած համագործակցությունը IDBank-ի և Idram-ի հետ՝ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում։
«Հազարավոր մարդկանց մասնակցությունը այս նախաձեռնությամբ վերածվում է մեծ նվիրատվության՝ աջակցելով Հայաստանում քաղցկեղի դեմ պայքարող երեխաներին և երիտասարդներին։ Հենց բազմաթիվ մարդկանց մասնակցության, IDBank-ի և Idram-ի նման նախաձեռնությունների շնորհիվ է, որ «Սիթի օֆ Սմայլ» հիմնադրամի հարյուրավոր շահառուները ստանում են Հայաստանում հասանելի լավագույն բուժումը՝ առանց «մի դրամ» ծախսելու։ «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամն անչափ շնորհակալ է IDBank-ին և Idram-ին՝ շարունակաբար քաղցկեղի դեմ պայքարող երեխաների և երիտասարդների կողքին լինելու համար», – ասել է Էսթեր Դեմիրճյանը։
Բարի կամքի դեսպան դառնալը հեշտ է և ոչ մի ավել դրամ չի պահանջում։ Պարզապես պետք է կատարել բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի և Բանկի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն բարի գործերին։

5 Февраль 2024 - 11:18 AMT
IDBank и Idram подводят итоги январской программы инициативы «Сила одного драма». Собранная за январь сумма, 3 665 972 драмов, была направлена в благотворительный фонд «Армянские Матери».
На этот раз «Сила одного драма» оказала поддержку не только фонду, но и непосредственно бенефициарам самого фонда. 20 бенефициаров фонда «Армянские Матери» получили подарочные карты idplus на сумму 50.000 драмов, с помощью которых они смогут совершать покупки во всех пунктах продажи, где есть возможность расплатиться по Idram&IDBank, то есть в почти 20 000 пунктах.
Сумма, собранная в феврале, будет направлена в благотворительный фонд «Город улыбок» для поддержки людей с онкологическими заболеваниями и заболеваниями крови.
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по коммуникациям IDBank-а и Idram, поддержка детей, больных раком, всегда в центре внимания компаний. «Поскольку февраль считается месяцем борьбы с раком, мы решили именно сейчас быть рядом с ними и еще раз напомнить им, что рак – это не приговор. Важны доверие и оптимизм каждого из нас, и, конечно, осознание того, что даже небольшие инвестиции могут решить большие проблемы. Осуществляя платежи с помощью приложения Idram&IDBank, наши пользователи также косвенно участвуют в благом деле и способствуют перечислению еще большего количества денег нашим бенефициарам в конце месяца», – говорит Татевик Вардеванян.
По словам руководителя благотворительного фонда «Город улыбок» Эстер Демирчян, они высоко ценят уже традиционное сотрудничество с IDBank и Idram в рамках инициативы «Сила одного драма». «Участие тысяч людей в этой инициативе превращается в большое пожертвование, поддерживающее детей и молодых людей, борющихся с раком в Армении. Именно благодаря участию многих людей и таких инициатив, как «Сила одного драма» IDBank-а и Idram, сотни бенефициаров фонда «Город улыбок» получают лучшее лечение, доступное в Армении, не тратя «ни одного драма». Благотворительный фонд «Город улыбок» выражает огромную благодарность IDBank и Idram за то, что они всегда рядом с детьми и молодыми людьми, которые борются с онкологическими заболеваниями», – отмечает Эстер Демирчян.
Стать послом доброй воли легко и не требует ни одного драма. Для этого Вам просто нужно совершать все платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый платеж компании пожертвуют один драм на добрые дела.