7 Մայիս 2009 - 08:42 AMT
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունում մայիսի 6-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը «Հայկական ուսանողական համաժողով»(ՀՈՒՀ) երիտասարդական հասարակական կազմակերպության անդամների եւ Վազգեն Սարգսյանի անվան զինվորական ուսումնարանի սաների հետ: Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել Հայկական ուսանողական համաժողովի անդամների եւ զինվորական ուսումնարանի սաների միջեւ դրանից մեկ օր առաջ տեղի ունեցած մրցումների մասնակիցների եւ հաղթողների պարգեւատրումը:
PanARMENIAN. Net -ի թղթակցի հետ զրույցում, ՀՈՒՀ գործադիր տնօրեն Վարդգես Հովեյանը հայտարարել է, որ երիտասարդության ռազմահայրենասիրական դաստիարակության բարձր մակարդակը Հայաստանի ազգային անվտանգության հարց է: «Մեր կազմակերպությունը պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ արդեն հաջողությամբ մի շարք ծրագրեր են ծավալել, եւ հեռանկարում մենք նախատեսում ենք նոր հետաքրքիր միջոցառումներ, որոնք հայկական բուհերի ուսանողներին հնարավորություն կընձեռի ավելի լավ ծանոթանալու պաշտպանության եւ ազգային անվտանգության հարցերին», – նշել է Հովեյանը:
Հանդիպումից հետո տեղի է ունեցել ՀՀ Պաշտպանության նախարարության նորակառույց համալիրով մասնակիցների շրջագայությունը:

В Министерстве Обороны РА 6 мая состоялась встреча министра обороны Армении Сейрана Оганяна с членами молодежной общественной организации «Армянский Студенческий Форум» и курсантами военного училища имени Вазгена Саркисяна. В ходе встречи состоялось награждение участников и победителей состоявшихся за день до этого соревнований между членами Армянского Студенческого Форума и курсантами военного училища.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net, исполнительный директор АСФ Вардгес Овеян заявил, что высокий уровень военно-патриотического воспитания молодежи является вопросом национальной безопасности Армении. «Наша организация совместно с министерством обороны уже успешно реализовала ряд программ, и у нас в перспективе предусмотрены новые интересные мероприятия, которые позволят студентам армянских вузов лучше ознакомиться с вопросами обороны и национальной безопасности»,- отметил Овеян.
После встречи состоялась экскурсия участников по недавно построенному комплексу Министерства Обороны РА.