Ամփոփվել է «Մի դրամի ուժը» փետրվար ամսվա ծրագիրը։ IDBank-ը և Իդրամը կուտակված 3,780,052 դրամը նվիրաբերել են «Սիթի Օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամին՝ աջակցելու քաղցկեղի դեմ պայքարող երեխաներին։
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության մարտ ամսվա ծրագրի ընթացքում կուտակված մի դրամներն այս անգամ կուղղվեն «Իմ անտառ Հայաստան» կազմակերպությանը։ Այսպես IDBank-ը և Իդրամը փորձում են խթանել նոր անտառների տնկումը և իրենց ներդրումն ունենալ Հայաստանի կենսաբազմազանության պահպանման գործում։
IDBank-ի և Իդրամի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ անտառների տնկումն ու վերականգնումը շատ մեծ դեր ունեն մեր կյանքի որակի պահպանման և բարելավման հարցում։
«Մարտին տոնում են անտառների միջազգային օրը, և հենց այդ նպատակով էլ այս ամիս որոշեցինք կուտակված մի դրամները ուղղել «Իմ անտառ Հայաստան» կազմակերպությանը։ Յուրաքանչյուրիս պարտքն է պահպանել մեր բնությունը, մենք էլ մեր փոքրիկ ներդրումով փորձում ենք ընդլայնել անտառները՝ խրախուսելով մարդկանց վճարումները կատարել QR-ով», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Իմ անտառ Հայաստան» կազմակերպության հիմնադիր Անտրէ Գումուշճեանը նշել է. «Երկու տարի առաջ «Մի դրամի ուժը» ծրագրի շնորհիվ ընդամենը մեկ ամսում տնկեցինք 8000 ծառ։ Հուսանք, որ այս տարի Իդրամի և Բանկի հաճախորդների ոգևորության շնորհիվ անելու ենք ավելին։ Բոլորի և յուրաքանչյուրի մասնակցությամբ մենք կարող ենք ընդլայնել անտառները Հայաստանում՝ հայության ապագա սերունդների համար»:
«Բարի գործեր կատարելը հեշտ է․ Դուք ևս կարող եք դառնալ բարի կամքի դեսպան՝ ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարելով Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի և Բանկի տերմինալներով, իսկ Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կտրամադրեն կարևորագույն նշանակություն ունեցող ծրագրերի և նախաձեռնությունների»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ի դեպ՝ Իդրամով վճարել կարելի է արդեն ավելի քան 20,000 վաճառակետում՝ անհպում ու անվտանգ կատարելով ֆինանսական գործարքները։

11 Март 2024 - 12:09 AMT
3,780,052 драмов – фонду «Город улыбок»: Сила Одного Драма в марте будет направлена в организацию «Мой лес Армения»
Были подведены итоги февральской программы «Сила одного драма». IDBank и Idram перевели накопленные 3,780,052 драма благотворительному фонду «Город улыбок» для поддержки детей, борющихся с раком.
На этот раз сумма, собранная во время мартовской программы инициативы «Сила одного драма», будет направлена в организацию «Мой лес Армения». Таким образом IDBank и Idram пытаются способствовать посадке новых лесов и внести свой вклад в сохранение биоразнообразия Армении.
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по коммуникациям IDBank-а и Idram-а, лесовосстановление играет важную роль в поддержании и улучшении качества нашей жизни.
«Международный день лесов отмечается в марте, и по этой причине мы решили направить собранную сумму в организацию «Мой лес Армения». Беречь природу – долг каждого из нас, и мы стараемся восстановить леса своим небольшим вкладом, поощряя людей совершать платежи с помощью QR», – говорит Татевик Вардеванян.
Андре Гумушджян, основатель организации «Мой лес Армения», отмечает: «Два года назад мы посадили 8.000 деревьев всего за один месяц благодаря программе «Сила одного драма». Надеемся, что в этом году, благодаря энтузиазму клиентов Idram и IDBank, мы сделаем еще больше. С участием каждого мы сможем увеличить количество лесов в Армении для будущих армянских поколений».
Творить добро легко: вы тоже можете стать послом доброй воли, совершая все свои платежи через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформу IDBanking.am, терминалы Idram и IDBank, и за каждый ваш платеж компании будут жертвовать один драм на программы и инициативы, имеющие наибольшее значение. Кстати, вы можете выполнять платежи через Idram в более чем 20.000 пунктах продажи, что делает Ваши финансовые операции бесконтактными и безопасными.