20 Մարտ 2024 - 06:47 AMT
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ճանապարհները և Բերդ-Ճամբարակ ճանապարհը:
Վարդենյաց լեռնանցքը (բուք) փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար, դժվարանցանելի՝ մյուս տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Ջերմուկ քաղաքից Սարավան-«Զանգեր» տանող հատվածը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար, իսկ Բերդ-Ճամբարակ ճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Ջաջուռ և Վարդաղբյուր գյուղերի, Աշոցքի տարածաշրջանի (գետնաբուք) ճանապարհներին մերկասառույց է։
Ամասիայի տարածաշրջանում և Բերդաշեն գյուղում բուք է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

20 Март 2024 - 08:56 AMT
На территории Республики Армения есть закрытые автодороги. Об этом сообщает пресс-служба Спасательной службы.
Так, в Арагацотнской области закрыты автодороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к крепости Амберд и к озеру Кари, также автодорога Берд-Чамбарак.
Перевал Варденяц из-за метели закрыт для грузовых машин с прицепом и труднопроходим для других видов транспорта.
Участок от города Джермук до Сараван-Зангер закрыт для грузовых машин с прицепом, автодорога Берд-Чамбарак закрыта для всех видов транспортных средств.