ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի ապատեղեկատվությունը և հայտնել է Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից հայկական դիրքերի ուղղությամբ կրակ բացելու մասին։
Նշվում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր ապրիլի 1-ին` ժամը 22։00-22։10-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
«Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները ապրիլի 1-ին՝ ժամը 22:00-ին, Կութի (Գեղարքունիքի մարզ), ապրիլի 2-ին՝ ժամը 00:40-ին, Տեղի (Սյունիքի մարզ) հատվածում կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ նշված ուղղություններում խախտումներ չեն արձանագրվել»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

2 Апрель 2024 - 08:38 AMT
Сообщение, распространенное министерством обороны Азербайджана, что 1 апреля с 22:00 до 22:10 подразделения Вооруженных сил Армении вели огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-западной части приграничной зоны, не соответствует действительности. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
«В то же время сообщаем, что подразделения ВС Азербайджана 1 апреля в 22:00 открыли огонь по армянским позициям в Куте (Гегаркуникская область) и 2 апреля в 00:40 в направлении Теха (Сюникская область)», – говорится в сообщении.