ԱՄՆ քաղաքացի, ձեռնարկատեր Նազարեթ Բերբերյանն ապրիլի 25-ին մոտ 20:00-ին դուրս է եկել Ամիրյան փողոցում գտնվող իր բնակարանից եւ այլեւս չի վերադարձել: Մայրաքաղաքի ոստիկանությունը հայտնել է ԶԼՄ-ներին, որ ստույգ տեղեկություն չունի Բերբերյանի խորհրդավոր անհետացման վերաբերյալ: Ոստիկանության աշխատակիցները չեն հայտնել, թե հարուցվել է արդյոք քրեական գործ ԱՄՆ քաղաքացու կորստյան մասին: Հայտնի է միայն, որ հետաքննությունը վարվում է ՀՀ ՔՕ 104 հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն):
Ոստիկանությունը եւ անվտանգության ծառայությունները չեն հաստատում եւ չեն հերքում մամուլի հաղորդագրություններն այն մասին, որ Նազարեթ Բերբերյանի գողացված մեքենան ( ուգ կանաչ Toyota Land Cruiser) հայտնաբերել են «Զվարթնոց» օդանավակայանի մոտ:
Բերբերյանի ընտանիքը բնակվում է Կալիֆոռնիա նահանգի հարավային մասում: Նազարեթ Բերբերյանն անշարժ գույք ունի Երեւանի կենտրոնում, վերջերս սկսել է «Լինարե Քոմփանի» հյուրանոցի շինարարությունը: Նազարեթ Բերբերյանն ունի նաեւ գորգերի ֆաբրիկա, որը գտնվում է Հայաստանի Արարատ մարզում: Բերբերյանի ընտանիքը եւ ընկերները հավաստիացնում են, որ նա թշնամիներ չուներ: Նազարեթ Բերբերյանը 1999-ից Հայաստանում զբաղվում է բիզնեսով: Նրա գտնվելու վայրի մասին տեղեկատվության համար նշանակվել է 250.000 դոլար դրամական պարգեւ, հաղորդում է Shahan Natalie Family Foundation-ը:

8 Май 2009 - 11:03 AMT
Гражданин США, предприниматель Назарет Берберян 25 апреля примерно в 20:00 вышел из своей квартиры, расположенной на улице Амиряна, и больше не вернулся. Полиция столицы сообщила СМИ, что не располагает конкретной информацией относительно загадочного исчезновения Берберяна. Сотрудники полиции не сообщили, возбуждено ли уголовное дело по пропаже гражданина США. Известно только, что расследование ведется на основе части 1 статьи 104 УК РА (убийство).
Полиция и служба безопасности не подтверждают и не опровергают сообщения прессы о том, что угнанная машина Назарета Берберяна (Toyota Land Cruiser темно-зеленого цвета) была обнаружена возле аэропорта “Звартноц”.
Семья Берберяна проживает в южной части штата Калифорнии. Назарет Берберян владеет недвижимостью в центре Еревана, недавно начал строительство гостиницы “Линаре Компани”. Назарет Берберян также является владельцем фабрики ковров, расположенной в Араратской области Армении. Друзья и семья Берберяна уверяют, что у него не было врагов. Назарет Берберян занимается бизнесом в Армении с 1999 года. За информацию о месте захождения Назарета Берберяна назначено вознаграждение в размере $ 250.000, сообщает Shahan Natalie Family Foundation.