Պաշտպանության նախարարությունում չեխական պատվիրակության հետ քննարկվել են Հայաստան-Չեխիա ռազմատեխնիկական գործակցության հեռանկարները։
Ապրիլի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարություն է այցելել Չեխիայի պաշտպանության նախարարության արդյունաբերական համագործակցության գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռադկա Կոնդերլովայի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում եղել են նաև չեխական ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչներ։
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ։

25 Апрель 2024 - 11:06 AMT
Представители Минобороны Армении и Чехии обсудили перспективы развития военно-технического сотрудничества
22 апреля министерство обороны Армении посетила делегация во главе с генеральным директором агентства промышленного сотрудничества министерства обороны Чешской Республики Радкой Кондерловой. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи с заместителем министра обороны РА Кареном Брутяном были обсуждены ход и перспективы развития военно-технического сотрудничества между Арменией и Чехией, достигнут ряд договоренностей.