Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը կհանդիպեն Ալմաթիում: Այդ մասին ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը, տեղեկացնում է Aysor.am-ը։
«Ղազախական կողմի առաջարկով կա Հայաստանի և Ադրբեջանի նախարարների հանդիպման պայմանավորվածություն։ Հստակեցված է, որ այն կանցնի Ալմաթիում»,–ասել է նա։
Ավելի վաղ ադրբեջանական կողմը հայտարարել էր, որ ընդունել է ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը Ղազախստանում անցկացնելու Ղազախստանի նախագահ Կասիմ Ժոմարտ Տոկաևի առաջարկը։

Следующая встреча глав МИД Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова по предложению властей Казахстана пройдет в Алма-Ате. Об этом сообщила пресс-секретарь внешнеполитического ведомства Армении Ани Бадалян, пишет Aysor.am.
«Как мы сообщали, по предложению казахстанской стороны существует договоренность о встрече министров Армении и Азербайджана. Есть согласие, что она пройдет в Алма-Ате», – отметила Бадалян.
Ранее президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев заявил в Ереване, что Казахстан готов предоставить площадку Армении и Азербайджану для продолжения переговорного процесса.