13 Մայիս 2009 - 15:49 AMT
Պորտալը շատ դինամիկ է եւ բաժանվում է երեք հիմնական ոլորտների` նորություններ, խորհրդատվություններ եւ «Սուր անկյուն»: Նորություններ բաժնում կարելի է ծանոթանալ առողջապահության ոլորտին վերաբերող միջազգային եւ տեղական նորություններին: Խորհրդատվություններ բաժինն իր մեջ ներառում է պորտալի այցելուների հարցերին բժիշկների պատասխանները, որոնք կտեղակայվեն «Սուր անկյունում»:
«Մինչեւ հիմա գոյություն չուներ հայկական Ինտերնետ-պորտալ, որն ընդգրկեր առողջապահության ողջ ոլորտը: Ռուսաստանում բոլոր Ինտերնետ-պորտալների 5 տոկոսը վերաբերում է առողջապահության ոլորտին, իսկ Հայաստանում այդ թիվը նույնիսկ մեկ տոկոսը չի կազմում: Պորտալի ստեղծման նպատակը ոռողջապահական հարցերին հասարակայնությանը ծանոթացնելն է: Մենք համագործակցում ենք մանկական հոգեբուժների եւ հոգեբանների ասոցիացիայի եւ Ընտանեկան բժիշկների ասոցիացիայի հետ: Մեր աշխատանքին կհետեւի Առողջապահության նախարարությունը: Այն ամենը, ինչ կտեղակայվի կայքում, կստուգվի բժիշկների կողմից», – ասել է պորտալի հիմնադիր տնօրեն Պավել Սարգսյանը:
«Հայաստանում բժշկական թեմայով տեղեկատվական ոլորտը շատ աղքատ է: Այսօր իրականացվող աշխատանքը շատ օգտակար է մեր հասարակության համար», – նշել է առողջապահության նախարարի բարձր տեխնոլոգիաների գծով օգնական Արմեն Փարսադյանը:

13 Май 2009 - 15:49 AMT
Сегодня в Ереване состоялась презентация здравоохранительного и медицинского Интернет-портала drugs.am. Портал очень динамичен и разделен на три основные сферы: новости, консультация и «Острый угол». В разделе новости можно будет ознакомиться с международными и местными новостями, касающимися сферы здравоохранения. Раздел консультация включает себя ответы врачей на вопросы посетителей портала, которые будут размещены в “Остром углу”.
“До этого не существовало армянского Интернет-портала, который охватил бы сферу здравоохранения целиком. В России 5% всех Интернет-порталов составляют порталы в сфере здравоохранения, а в Армении это число не составляет даже 1%. Целью создания портала является ознакомление общества с вопросами здравоохранения. Мы сотрудничаем с Ассоциацией детских психиатров и психологов и Ассоциацией семейных врачей. За нашей работой будет следить Министерство здравоохранения. Все, что будет на сайте, будет проверенно врачами”, – сказал директор учредитель портала Павел Саркисян.
“Информационная сфера по медицинской тематике в Армении очень бедна. Работа, которая осуществляется сегодня, очень полезная для нашего общества”, – отметил помощник министра здравоохранения по вопросам высоких технологий Армен Парсаданян.