22 Հուլիս 2024 - 11:30 AMT
Արդեն 3 ամիս է, ինչ մեկնարկել է IDBank-ի «Քո կողքին» ծրագիրը հատուկ Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների համար։ Ծրագրի շահառու դարձած 150 երեխայի համար IDBank-ը ամեն ամիս հատկացնում է 40,000 դրամ։
Այսուհետ աջակցությունը կտրամադրվի շահառու 42 ընտանիքին IDBank-ի լոյալության նոր միավորի՝ idcoin-ի միջոցով։ Այն հնարավոր չէ ո՛չ գնել, ո՛չ փոխանակել, և ո՛չ էլ վաճառել։ Idcoin-ը կարելի է ստանալ միայն որպես նվեր՝ IDBank-ից կամ Իդրամից։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ idcoin-ն արդեն հասանելի է նաև «Քո կողքին» ծրագրի շահառուների համար։
«Նրանք կարող են Idram&IDBank հավելվածում տեսնել idcoin-ները և դրանք ծախսել ըստ ցանկության՝ մոտ 22,000 վաճառակետերում, որտեղ կա Իդրամ QR-ով վճարման հնարավորություն, այսինքն՝ հոգալ ինչպես կենցաղային հարցեր, այնպես էլ, օրինակ, վճարել երեխայի դասընթացների, խմբակների, կրթական նյութերի համար և այլն», – ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Նշվում է, որ idcoin կարելի է ստանալ պրոդուկտների, արշավների, հավատարմության այլ ծրագրերի շրջանակում, որոնց մասին կարելի է տեղեկանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքից․ այստեղ պարբերաբար կհրապարակվի մանրամասն տեղեկատվություն։
Իսկ idcoin-ով գնումները շատ պարզ են․ ուղղակի անհրաժեշտ է սքանավորել QR կոդը Idram&IDBank հավելվածով և համակարգը, ի թիվս վճարման այլ աղբյուրների, կառաջարկի նաև idcoin-ը։
Նշվում է նաև, որ idcoin-ը հնարավոր է օգտագործել նաև կոմբո-վճարումների ժամանակ։ Համակարգն ավտոմատ կառաջարկի վճարել idcoin-ով, և եթե idcoin-ի մնացորդը չբավարարի, ապա գումարի մնացած մասը Ձեր ընտրությամբ կարող է գանձվել ինչպես Ձեր` IDBank-ի քարտերից ու հաշիվներից կամ Իդրամ դրամապանակից, այնպես էլ Idplus լոյալության հարթակում առկա բոնուսներից ու նվեր քարտերից։
«Քո կողքին» ծրագիրը, ինչպես և հայտարարված էր, շարունակվելու է մինչև տարվա վերջ, և շահառուները, ծրագրի պայմաններին համապատասխանելու դեպքում, այս ընթացքում չեն փոփոխվելու։

Уже 3 месяца продолжается реализация программы IDBank «Рядом с тобой», специально для наших соотечественников, вынужденно перемещенных из Арцаха. IDBank ежемесячно выделяет 40,000 драмов для 150 детей, ставших бенефициарами программы.
Банк сообщает, что отныне поддержка 42 семей-бенефициаров будет оказываться с помощью новой лояльной цифровой валюты IDBank – idcoin. Ее нельзя купить, обменять или продать. Idcoin можно получить только в качестве подарка от IDBank или Idram.
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по коммуникациям IDBank-а, idcoin уже доступен для бенефициаров программы «Рядом с тобой».
«Они могут видеть idcoin-ы в приложении Idram&IDBank и тратить их по своему усмотрению, примерно в 22 000 торговых точках, где есть возможность расплатиться Idram QR, то есть позаботиться как о бытовых вопросах, так и, например, оплатить курсы ребенка, кружки, учебные материалы и так далее», – говорит Татевик Вардеванян.
idcoin можно получить в рамках продуктов, акций и других программ лояльности, с которыми можно ознакомиться на официальном сайте IDBank. Подробная информация будет публиковаться здесь регулярно.
Совершать покупки с помощью idcoin очень просто. Достаточно отсканировать QR-код с помощью приложения Idram&IDBank, и система предложит idcoin в числе других источников оплаты.
Idcoin также можно использовать при комбинированных платежах. Система автоматически предложит расплатиться idcoin, и если баланса idcoin не хватит, то оставшуюся сумму можно будет списать с карт и счетов IDBank или кошелька Idram, а также с бонусов и подарочных карт, доступных на платформе лояльности Idplus.
Программа «Рядом с тобой», как было ранее объявлено, продлится до конца года, и бенефициары, если они соответствуют условиям программы, не будут меняться в течение этого периода.