14 Մայիս 2009 - 17:06 AMT
Այս տարի Հայաստանի ամենահին բուհը` Երեւանի պետական համալսարանը նշում է իր հիմնադրման 90-ամյակը: Դրա հետ կապված` համալսարանի ուսխորհուրդը կազմակերպել է միջոցառումների շարք, որոնք անցկացվելու են տարվա ընթացքում: Հանդիսավոր միջոցառումները սկսվել են մայիսի 15-ին Սամվել Թադեւոսյանի «Շուշիի լեգենդը» փաստագրական ֆիլմի ցուցադրմամբ: Ֆիլմի ցուցադրությունից հետո տեղի ունեցավ քննարկում Ռուբեն Հախվերդյանի եւ բուհի նախկին ուսանող- ազատամարտիկների մասնակցությամբ:
«Քանի որ ԵՊՀ-ում առաջինը բացվել է պատմալեզվաբանական ֆակուլտետը, եւ բառացիորեն մի քանի օր առաջ նշվում էր Շուշիի ազատագրման 15-ամյակը, ապա մենք որոշեցինք սկսել տոնական միջոցառումների շարք` «Շուշիի լեգենդը» փաստագրական ֆիլմի ցուցադրությամբ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է ԵՊՀ ուսխորհրդի նախագահ Ցոլակ Հակոբյանը:

14 Май 2009 - 17:06 AMT
В нынешнем году старейший вуз Армении – Ереванский государственный университет отмечает 90-летие своего основания. В связи с этим студенческий совет университета организовал цикл мероприятий, которые будут проводиться в течение года. Торжественные мероприятия начались 15 мая показом документального фильма Самвела Тадевосяна «Легенда Шуши». После демонстрации фильма состоялось обсуждение, с участием барда Рубена Ахвердяна и бывших студентов ВУЗА – воинов-добровольцев.
«Так как в ЕГУ первым был открыт историко-лингвистический факультет, и буквально несколько дней назад страна отметила 15-летие освобождения Шуши, тем самым мы решили начать цикл праздничных мероприятий с показом документального фильма «Легенда Шуши»», – сказал корреспонденту PanARMENIAN.NET председатель студенческого союза ЕГУ Цолак Апопян.