Մայիսի 13-ին Հունաստանում Հայաստանի դեսպանության շենքում բացվեց գեղանկարիչ-քանդակագործ Գագիկ Ալթունյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսը, որը կազմակերպել է ՀՀ դեսպանությունը, նվիրված է հայ ժողովրդի մայիսյան փառապանծ հաղթանակներին: Այն պարունակում է հայտնի ստեղծագործողի վերջին տարիների աշխատանքները:
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ դեսպան Վահրամ Կաժոյանը: Դեսպանը, բարձր գնահատեց Գագիկ Ալթունյանի արվեստը` կարեւորելով բազմավաստակ արվեստագետի բեղուն գործունեությունը: Միջոցառմանը մասնակցեցին Հունաստանի իշխանությունների, հայ հոգեւոր դասերի, գործարար շրջանակների, հայ համայնքի եւ ԶԼՄ ներկայացուցիչներ, Հունաստանում հավատարմագրված դիվանագետներ: Ցուցահանդեսը գործելու է մինչեւ մայիսի 22-ը:

Работы художника и скульптора Гагика Алтуняна, посвященные майским победам армянского народа, выставлены в посольстве Армении в Греции. Выставка работ последних лет художника, открылась 13 мая. На открытии выставки присуствовали члены правительства Греции, армянское духовенство, предпрниматели и представители армянской диаспоры Греции.
На открытии выставки посол Армении в Греции Ваграм Кажоян высоко оценил значение деятельности искусствоведа в современном искусстве Армении. Работы Гагика Алтуняна будут выставленны в посольстве Армении в Греции до 22 мая, сообщает пресс-служба МИД РА.