14 Մայիս 2009 - 17:20 AMT
Մայիսի 11-ից Հայաստանում սկսվել է գարնանային զորակոչը: ՀՀ իշխանությունների, ՀՀ պաշտպանության – ԶՈՒ գլխավոր շտաբի կողմից կատարվել են բոլոր նախապատրաստական աշխատանքները՝ զորակոչը կազմակերպված ու բարձր մակարդակով անցկացնելու համար, ամեն ինչ արվել է, որ մեր զինված ուժերը համալրվեն հոգով ու մարմնով առողջ երիտասարդներով: Հայաստանի Պաշտպանության նախարարության տարածած մամլո հողրդագրությունում ասվում է, որ զորակոչի անցկացումը ողջ ազգաբնակչության գործն է, եւ այդ նպատակով Հայաստանի ԶՈՒ Գլխավոր շտաբում մայիսի 14-ից սկսել է գործել «թեժ գիծ»:
Խախտումների դեպքում, ինչպես նաեւ անհանգստացնող բոլոր հարցերով քաղաքացիները կարող են դիմել ՀՀ ՊՆ Գլխավոր շտաբ +374 (10) 66-17-00 հեռախոսահամարով: Ինչպես հաղորդվում է մամլո հաղորդագրությունում, բոլոր հարցերին տրվելու են սպառիչ պատասխաններ, իսկ խնդիրների լուծման համար ձեռնարկվել են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները:

С 11 мая в Армении начался весенний призыв в армию. Для проведения призыва на высоком уровне и пополнения вооруженных сил здоровой молодежью, военным ведомством страны проведены все необходимые подготовительные мероприятия. В распространенном пресс-службой Министерства обороны Армении сообщении говорится, что проведения призыва является делом всего населения, и с этой целью в Главном штабе ВС Армении с 14 мая начала действовать «горячая линия».
В случае нарушений и по всем волнующим вопросам граждане могут обращаться в Главный штаб Министерства обороны РА по телефону +374 (10) 66-17-00. Как сообщается в пресс-релизе, на все вопросы будут даны исчерпывающие ответы, а для решения проблем предприняты все необходимые меры.