Դերասան ու թատերագիր Վահե Բերբերյանը կներկայացնի իր նոր հայալեզու ներկայացումը Գլենդեյլում: Մայիսի 21-ից մինչեւ օգոստոսի 13-ը յուրաքանչյուր երեքշաբթի Brandview Collection-ում Բերբերյանը ցույց կտա «Սակայն« մոնոներկայացումը, հաղորդում է vaheberberian.com պաշտոնական կայքը:
«Ճշմարիտ է «Լռութունը ոսկի է» արտահայտությունը, սակայն ես չեմ սիրում ոսկի եւ լռությանը գերադասում եմ ծիծաղը: Ինձ համար մենախոսությունն արդեն իսկ լավագույն միջոցն է իմ մեջ ապրող դերասանին ու գրողին արտահայտելու համար: Իմ նոր աշխատանքը հումորով ողողված մտքեր են հայկական բնավորության գծերի եւ ընդհանուր առմամբ հայերի համար»,-ասել է Վահեն իր վերջին աշխատանքի մասին:
Նախորդ «Եվ այլն», «Նաեւ» եւ «Տակավին» մոնոներկայացումները Բերբերյանը ներկայացրել է ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Հայաստանում, Եվրոպայում, Մերձավոր Արեւելքում եւ Ավստրալիայում: «Տակավինի» ստեղծումից հետո, «Սակայն» բեմականացումը թատերագրի առաջին աշխատանքն է վերջին հինգ տարում:

Актер и драматург Ваге Берберян представит свой новый армяноязычный спектакль в Глендейле. С 21 мая по 13 августа каждый вторник в Brandview Collection Берберян покажет моноспектакль «Сакайн», сообщает официальный сайт vaheberberian.com.
«Правдивы слова «Молчание – золото», однако я не люблю золото и тишине предпочитаю звук смеха. Для меня монолог самый лучший метод выражения актера и драматурга что живут во мне. Моя новая работа представляет собой юмористические мысли вслух об армянских чертах характера и в целом об армянах», – сказал Ваге о своей последней работе.
Предыдущие моноспектакли “Ев Айлн”, “Наев” и “Такавен” Берберян представлял в США, Канаде, Армении, Европе, на Ближнем Востоке и в Австралии. После создания “Такавен”, постановка “Сакайн” – первая работа драматурга за последние пять лет.