14 Օգոստոս 2024 - 10:03 AMT
Օգոստոսի 7-ին IDBank-ի և Իդրամի աշխատակիցները Կոտայքի մարզի Մարմարիկ գյուղում կազմակերպված «Հզոր միտք» ՀԿ-ի «Հորիզոն» ճամբարի հյուրերն էին։ Ճամբարի գլխավոր աջակից «Մի դրամի ուժը» հունիսին հավաքագրված ամբողջ հասույթը՝ 4․046․161 դրամ, ուղղել էր ճամբարին, որի շնորհիվ մարզաբնակ, ինչպես նաև Արցախից ու Ջավախքից 14-19 տարեկան մոտ 100 երիտասարդ հնարավորություն ունեցան զարգացնելու իրենց առաջնորդական հմտությունները, շփվելու ոլորտի մասնագետների հետ և արժեքավոր կապեր ստեղծելու։
«Հորիզոն» ճամբարը կրթական նախաձեռնություն է, իսկ կրթությունը Իդրամի և IDBank-ի համար առաջնային է և մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ուղղությունների հիմքում է։ Ճամբարի այս փուլում 100-ից ավելի երեխա ստացավ առաջնորդական ու շատ այլ հմտությունների կրթություն, որն իրենց հետագա կյանքի համար շատ հարկավոր է լինելու», – նշում է IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցման և ԿՍՊ ստորաբաժանման ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Մի դրամի ուժի» գաղափարը շատ հետաքրքիր է, քանի որ մարդիկ իրենց մի փոքր լուման ներդնելով՝ մեծ բարիք են ստեղծում։ Նմանօրինակ ֆինանսավորումներն ու տարբեր ծրագրերին աջակցությունները հիմք են ստեղծում մնացած ընկերությունների համար ևս միանալ այսպիսի նախաձեռնություններին, իսկ դա ամենակարևորն է», – ընդգծում է «Հզոր միտք» ՀԿ-ի նախագահ Մհեր Մկրտչյանը։
Ջերմ ու հիշարժան հանդիպմանն էր միացել նաև Իդրամ Ջունիորը՝ ճամբարի մասնակիցների համար բերելով հետաքրքրաշարժ ինտելեկտուալ խաղ, իսկ հաղթողներին՝ նաև նվերներ։ Ընկերությունների աշխատակիցները նաև ֆինանսական գրագիտության թեմայով քննարկում անցկացրին ճամբարականների հետ։
Հանդիպման ավարտին տասն ամենաակտիվ ճամբարականներ IDBank-ի և Իդրամի կողմից նվեր են ստացել 60, 40 և 30 հազար դրամ արժողությամբ Բանկի լոյալության նոր միավորներ՝ idcoin-ներ, որոնք կարելի է ծախսել ըստ ցանկության՝ ավելի քան 22 000 վաճառակետերում, որտեղ կա Իդրամ QR-ով վճարման հնարավորություն։
idcoin կարելի է ստանալ պրոդուկտների, արշավների, հավատարմության այլ ծրագրերի շրջանակում, որոնց մասին կարելի է տեղեկանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքից։

7 августа сотрудники IDBank и Idram посетили лагерь «Горизонт» общественной организации «Мощная Мысль», организованный в селе Мармарик Котайкской области. «Сила одного драма», главный спонсор лагеря направил средства, собранные в июне, в размере 4.046.161 драмов на поддержку лагеря. Это дало возможность приблизительно 100 молодым людям в возрасте от 14 до 19 лет из регионов, а также из Арцаха и Джавахка развить свои лидерские качества, пообщаться с экспертами и наладить ценные связи.
Лагерь «Горизонт» — это образовательная инициатива, поддержка которой является приоритетом для Idram и IDBank, что также лежит в основе корпоративной социальной ответственности обеих компаний.
«На этом этапе лагеря более 100 детей получили образование в области лидерства и освоили многие другие навыки, необходимые для их дальнейшей жизни», — отметила Татевик Вардеванян, руководитель отдела по коммуникациям и КСО IDBank и Idram.
«Идея «Силы одного драма» очень интересна, потому что небольшие взносы множества людей могут создать благо. Подобное финансирование и поддержка различных программ создают основу для привлечения других компаний к таким инициативам, что особенно важно», — подчеркнул Мгер Мкртчян, президент общественной организации «Мощный Разум».
Idram Junior также присоединился к теплой и запоминающейся встрече, организовав для участников лагеря интересную интеллектуальную игру и наградив победителей подарками. Сотрудники компаний также провели дискуссию с отдыхающими на тему финансовой грамотности.
В завершение встречи десять самых активных участников лагеря получили в подарок от IDBank и Idram новые баллы лояльности idcoin на сумму 60 000, 40 000 и 30 000 драмов, которые можно использовать в более чем 22 000 торговых точках, где доступна оплата через Idram QR.
Idcoin-ы можно получать в рамках различных кампаний, акций и программ лояльности, с которыми можно ознакомиться на официальном сайте IDBank.