Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ ՊՆ ղեկավար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են նաև պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք այլ հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում նախարարները կարևորել են ռազմական կրթության բնագավառում փորձի փոխանակման ուղղությամբ համագործակցության ակտիվացումն ու ընդլայնումը, ինչպես նաև երկուստեք ընդգծել են տարածաշրջանում երկարաժամկետ և կայուն խաղաղություն հաստատելու կարևորությունը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել տարբեր խմբերի փոխայցելությունների միջոցով ուսումնասիրել նաև երկկողմ պաշտպանական համագործակցության հետագա ընդլայնման ու նոր ոլորտների ընդգրկման հնարավորությունները:
Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Հերոսների հրապարակ, ծաղկեպսակ խոնարհել հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել զոհերի հիշատակին։

2 Сентябрь 2024 - 11:12 AMT
Министр обороны Армении Сурен Папикян в рамках своего официального визита в Грузию встретился с министром обороны страны Ираклием Чиковани. Об этом на своей странице в Facebook написал сам Папикян.
«В ходе встречи мы подчеркнули важность активизации и расширения сотрудничества в сфере военного образования, а также установления долгосрочного и стабильного мира в регионе.
Достигнута договоренность об изучении возможностей дальнейшего расширения двустороннего оборонного сотрудничества и включения новых направлений посредством взаимных визитов различных групп», – написал Папикян.
Стороны также обсудили ряд других вопросов, касающихся сотрудничества Армении и Грузии в сфере обороны и региональной безопасности.