6 Սեպտեմբեր 2024 - 14:06 AMT
«Մի դրամի ուժի» օգոստոս ամսվա շահառուն «Արեն Մեհրաբյան հիմնադրամն» էր։ Իդրամի և IDBank-ի կողմից հիմնադրամին է փոխանցվել 4,135,630 դրամ՝ Տավուշի Նոյեմբերյան համայնքի արոտավայրերի խնդիր ունեցող տնային տնտեսություններին աջակցելու նպատակով։
Հայտնի է նաև սեպտեմբերի շահառու հիմնադրամի անունը․ տարվա ամենակրթական ամսվա ամբողջ հասույթն այս անգամ փոխանցվելու է 2022-ին Արցախում ստեղծված «ԵՍ» կրթական հիմնադրամի «Մունք» տեխնոդպրոցին, որը երեխաներին ապահովում է տեխնոլոգիական կրթությամբ արդեն Հայաստանում։ Դպրոցը գործում է Տաշիր, Վանաձոր և Կապան քաղաքներում, սակայն նպատակ կա մասնաճյուղեր ստեղծել ՀՀ այլ մարզերում ևս։
IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցման և ԿՍՊ ստորաբաժանման ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ չափազանց կարևոր է այն աշխատանքը, որն իրականացրել է տեխնոդպրոցն Արցախում՝ հատկապես շրջափակման փուլում։
«Օգնել երեխաներին կտրվել ծանր իրականությունից, ստանալ կրթություն և զինվել գիտելիքով՝ իսկապես մեծ գործ է։ Իսկ այսօր, երբ տեխնոդպրոցը գործում է ՀՀ-ում, մեծ հեռանկարներ ու հնարավորություններ են ստեղծված ոչ միայն արցախցի, այլև Հայաստանի բոլոր երեխաների համար։ Աջակցելով նման նախագծերի՝ IDBank և Իդրամ ընկերությունները վերահաստատում են իրենց կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևոր ուղղություններից մեկի՝ կրթության, ինչպես նաև թվային գրագիտության բարձրացմանը մեր երկրում», – նշել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Ես» կրթական հիմնադրամի տնօրեն Աշոտ Ավանեսյանը նշել է․ «Որպեսզի երիտասարդները հնարավորությունների բացակայության պատճառով չլքեն մարզերը, մենք պետք է լավագույն հնարավորությունները տանենք մարզեր: Այս պահին շատ կարևոր է, որպեսզի «Մունք» տեխնոդպրոցը կարողանա ապահովել իր 400 շահառուների շարունակական կրթությունը և ծրագրում ներգրավի Սյունիքի և Լոռու մարզերի 10 համայնքի 100-ից ավել նոր դիմորդների»։
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին միանալու համար շատ բան պետք չէ․ ընդամենը կատարել Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am, banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և Բանկի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կտրամադրեն կարևորագույն նշանակություն ունեցող ծրագրերի և նախաձեռնությունների իրագործմանը։ Ի դեպ՝ Իդրամով QR անհպում վճարումները հասանելի են 22,000 վաճառակետում և 1000-ից ավել առցանց խանութներում։

6 Сентябрь 2024 - 14:31 AMT
Бенефициаром «Силы одного драма» в августе стал фонд Арена Меграбяна. 4 135 630 драмов было перечислено в фонд для поддержки хозяйств с проблемой пастбищ в общине Ноемберян Тавушской области Армении.
Также известно название фонда-бенефициара за сентябрь. На этот раз вся сумма, собранная за сентябрь, будет направлена в созданную в 2022 году в Арцахе техношкола «Мунк» образовательного фонда «Ес», который обеспечивает детей технологическим образованием уже в Армении.
Школа действует в городах Ташир, Ванадзор и Капан, но есть цель создать филиалы и в других регионах Республики Армения. По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по коммуникациям и социальной ответственности IDBank и Idram, работа, проводимая техношколой в Арцахе, чрезвычайно важна, особенно в период блокады.
«Помочь детям уйти от суровой реальности, получить образование и вооружиться знаниями — это действительно большая работа. Сегодня, когда в РА действует техникум, открываются большие перспективы и возможности не только для детей Арцаха, но и для детей Армении. Считаю важным отметить, что, поддерживая подобные проекты, компании IDBank и Idram подтверждают одно из важных направлений своей корпоративной социальной ответственности: образование, а также повышение цифровой грамотности в нашей стране», – говорит Татевик Вардеванян.
Ашот Аванесян, директор образовательного фонда «Ес», отмечает: «Чтобы молодые люди не покидали регионы из-за отсутствия возможностей, мы должны принести в марзы лучшие возможности. На данный момент для техникума «Moonq» очень важно обеспечить непрерывное образование 400 бенефициаров и привлечь к программе еще 100 новых кандидатов из 10 общин Сюникского и Лорийского марзов».
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.
Бесконтактные платежи Idram QR доступны в 22 000+ торговых точек и более чем в 1000 интернет-магазинах.