Այսօր Երեւանում «Սիրահարների այգում» «Հայաստան» Համահայկական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ բացվել է «Իմ տունը Հայաստանն է» բարեգործական ցուցահանդես-վաճառքը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված էին Երեւանի Մարի Իզմիրլյանի անվան մանկատան, Գյումրու Աստվածածին – Հայաստան կրթական համալիրի, «Ժան եւ Ալբերտ Պողոսյանների» արվեստների դպրոցի, «Մեղվիկ» մանկապատանեկան կենտրոնի եւ «Փարաքարի» արվեստների դպրոցի սաների աշխատանքները:
Ցուցահանդեսի կազմակերպման համար «Հայաստան» հիմնադրամը համագործակցել է «Printin Pon», «Studio Negativ», «Coca Cola», «Աչաջուր», «Տաշիր պիցցա» կազմակերպությունների հետ:
Ցուցահանդեսն ուղեկցվել է Առնո Բաբաջանյանի անվան երաժշտական – մանկավարժական քոլեջի երգչախմբի եւ Փարաքարի արվեստների դպրոցի երաժշտական խմբի ելույթներով:
Ցուցահանդեսից ստացված հասույթը կփոխանցվի ցուցահանդեսին մասնակցող ուսումնական հաստատությունների բարելավմանը
«Հայաստան» Համահայական հիմնադրամը 17 տարիների ընթացքում Հայաստանում եւ ԼՂ-ում իրականացրել է տարբեր ծրագրեր, որոնց բյուջեն կազմել է մոտ 200 մլն ԱՄՆ դոլար:

15 Май 2009 - 14:35 AMT
Сегодня в Ереване в «Парке влюбленных» по инициативе Всеармянского фонда “Айастан” открылась благотворительная выставка-продажа “Мой Дом – Армения”.
На выставке были представлены работы воспитанников Ереванского детдома имени Мари Измирлян, образовательного комплекса Богоматерь-Армения в Гюмри,
школы искусств “Жан и Алберт Погосяны”, детско-юношеского центра “Мехвик” и Паракярской школы искусств.
При организации выставки фонд “Айастан” сотрудничал с организацией “Printin Pon”, “Studio Negativ”, “Coca Cola”, “Ачаджур” и “Пицца Ташир”.
Выставка сопровождалась выступлением хора музыкально-педагогического колледжа имени Арно Бабаджаняна и музыкальной группы Паракярской школы искусств.
Прибыль от выставки пойдет на улучшение участвующих в мероприятии учебных заведений.
Всеармянский фонд “Айастан” в течение 17 лет в Армении и НКР осуществил разные программы, бюджет которых составляет более 200 млн. долларов.