Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ սեպտեմբերի 22-ին աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ։ Նա Նյու Յորքում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին, ելույթներ կունենա Ապագայի գագաթնաժողովում, ՄԱԿ ԳԱ 79-րդ նստաշրջանի բարձրաստիճան հատվածում:
Այցի ընթացքում Փաշինյանը հանդիպում կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ, նախատեսված են երկկողմ մի շարք հանդիպումներ տարբեր երկրների գործընկերների հետ:
Նյու Յորք է մեկնել նաև ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։ Նա հանդես կգա ելույթներով: Նախատեսված են հանդիպումներ տարբեր երկրների գործընկերների, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
Քննարկումները կկենտրոնանան ինչպես բազմակողմ, այնպես էլ երկկողմ ձևաչափերում համագործակցության խթանման, ինչպես նաև գլոբալ ու տարածաշրջանահին բնույթի հրատապ խնդիրների վրա, հայտնում է ԱԳՆ–ն:

23 Сентябрь 2024 - 11:02 AMT
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 22-27 сентября будет находиться с рабочим визитом в Нью-Йорке для участия в обсуждениях высокого уровня 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН.
Как сообщает пресс-секретарь МИД РА Ани Бадалян, Мирзоян примет участие и выступит с речью на нескольких мероприятиях. Запланированы встречи с коллегами из разных стран мира, а также высокопоставленными представителями международных организаций.
Обсуждения будут сосредоточены на укреплении сотрудничества как в многостороннем, так и двустороннем форматах, а также на актуальных глобальных и региональных вопросах.
Ранее сообщалось, что премьер-министр РА Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян 22-27 сентября отбыл с рабочим визитом в Соединенные Штаты Америки для участия в 79-й сессии Генассамблеи ООН. Премьер-министр РА выступит на Саммите будущего, а также на сессии ГА ООН 79- в сегменте высокого уровня.