ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Խաչատուր Աբովյանի ծննդյան 200-ամյակի, Դանիել Վարուժանի ծննդյան 125-ամյակի եւ Արամ Մանուկյանի ծննդյան 130-ամյակի նշումները նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովների նիստ, հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը:
Քննարկվել են հիշյալ հոբելյանների անցկացման ծրագրերի նախագծերը եւ հավանություն տրվել առաջարկված միջոցառումներին: Հանձնարարվել է, բոլոր առաջարկությունները հաշվի առնելով, ամբողջացնել իրականացվելիք միջոցառումների ծրագրերը:

15 Май 2009 - 19:29 AMT
Утвержден план празднования 200-летия Хачатура Абовяна, 125-летия Даниела Варужана и 130-летия Арама Манукяна
Сегодня под председательством премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна состоялось заседание комиссий по подготовке празднования 200-летия Хачатура Абовяна, 125-летия Даниела Варужана и 130-летия Арама Манукяна, сообщает пресс-служба правительства РА. В ходе заседания были обсужены и утверждены проекты намечаемых программ. Было поручено с учетом всех поступивших предложений дополнить план мероприятий.