30 Սեպտեմբեր 2024 - 14:25 AMT
Սեպտեմբերի 29-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է դպրոցականների համար նախատեսված Koreez ամենամյա կրթական Օսկար շոու-մրցանակաբաշխությունը։
Առաջին անգամ այս տարի Իդրամ ընկերության հետ միասին անցկացվել է ֆինանսական կրթության Junius մրցույթը։
Junius-ը ստեղծվել է դպրոցականների շարքում ֆինանսական աշխարհի վերաբերյալ գիտելիքները բարելավելու և հետագայում ֆինանսապես գրագետ հասարակություն ունենալու նպատակով։
Իդրամի տնօրեն Արսեն Քդենյանի խոսքով՝ հենց այդ նպատակով ստեղծվել է ոչ միայն մրցույթը, այլ նաև Junius խաղը անմիջապես Idram Junior հավելվածում։
«Մենք վստահ ենք, որ խաղի միջոցով երեխաները մեծ սիրով կսովորեն ֆինանսներ։ Ուրախ ենք, որ խաղն իսկապես հետարքրքեց երեխաներին և նրանք Իդրամ Ջունիոր հավելվածի միջոցով պատրաստվեցին նաև Կորիզ Ջունիուս մրցույթին և այսօր ունենք մրցանակակիրներ ու նոր գիտելիքներով զինված երեխաներ», – ասել է Արսեն Քդենյանը։
Այս տարվա սեպտեմբերին երկու փուլով անցկացված «Junius» ֆինանսական առցանց մրցույթին մասնակցել են մեր երկրի բոլոր դպրոցների 3-8-րդ դասարանի աշակերտները։
Յուրաքանչյուր տարիքային խմբում 1-ին հորիզոնականը զբաղեցրած 6 մասնակիցները Իդրամի կողմից ստացել են iPhone 15 հեռախոսներ։ 2-րդ և 3-րդ հորիզոնական զբաղեցրած 12 աշակերտ ընտանիքի հետ Yerevan Park-ում մեկ ամբողջ օր անցկացնելու հնարավորություն է ստացել։ Յուրաքանչյուր տարիքային խմբի լավագույն տասնյակների մյուս մասնակիցներին Իդրամ ընկերությունը պարգևատրել է խրախուսական ու խորհրդանշական նվերներով։
Junius խաղը հասանելի է Idram Junior հավելվածում, որը ներբեռնելով երեխաները կստանան ֆինանսապես կրթվելու, իրենց միջոցները կառավարելու և անկանխիկ վճարումներ կատարելու հնարավորություն, և այդ ամենը ծնողների անմիջական վերահսկողության ներքո։

30 Сентябрь 2024 - 14:34 AMT
29 сентября в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна состоялась ежегодная церемония вручения премии Koreez, образовательного Оскара среди школьников разных возрастных групп.
В этом году впервые прошел конкурс по финансовому образованию Junius, организованный совместно с Idram. Этот конкурс создан с целью повышения уровня знаний детей о финансовом мире. Основная задача проекта — формирование финансово грамотного общества в будущем.
По словам директора Idram Арсена Кденяна, для этой цели создан не только конкурс, но и игра Junius непосредственно в приложении Idram Junior.
«Мы уверены, что детям понравится изучать финансы через игру. Мы рады, что игра действительно вдохновила детей, и они подготовились к совместному конкурсу Koreez и Junius через приложение Idram Junior, и сегодня у нас есть призеры и дети, вооруженные новыми знаниями», – говорит Арсен Кденян.
В сентябре этого года ученики 3–8 классов всех школ страны приняли участие в финансовом онлайн-конкурсе Junius, который состоял из двух этапов.
Шесть участников, занявшие первые места в каждой возрастной группе, получили iPhone 15 от компании Idram. Двенадцать учеников, занявшие 2-е и 3-е места, получили возможность провести день в Yerevan Park со своими семьями. Остальные участники, вошедшие в десятку лучших в своих возрастных группах, получили символические подарки от компании Idram.
Игра Junius доступна в приложении Idram Junior, где дети могут изучать финансовую грамотность, управлять своими финансами и совершать безналичные платежи под контролем родителей.