7 Հոկտեմբեր 2024 - 14:01 AMT
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել է «Կառավարում, ռիսկեր, վերահսկողություն. Համագործակցության խթանում» խորագրով միջազգային համաժողովին, որպես պանելային խոսնակ:
Համաժողովը կազմակերպել է Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ Հայաստանը ներգրավելով մոտ 200 առաջատար մասնագետի՝ ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի մասնավոր, հանրային և ֆինանսական ոլորտներից: Ucom ընկերությունը հանդես է եկել որպես համաժողովի պլատինե գործընկեր:
Պարոն Յիրիկյանը պանելային քննարկման ժամանակ անդրադարձել է կորպորատիվ կառավարման գործընթացներում ներքին աուդիտի կարևորությանը:
«Ներքին աուդիտը կարևոր դեր է խաղում կազմակերպության առողջ կորպորատիվ կառավարման համակարգի ստեղծման մեջ։ Երբ գործադիր ղեկավարությունը աջակցում է ներքին աուդիտին, կառավարման գործընթացներն ավելի արդյունավետ են դառնում, ինչը ավելացնում է կազմակերպության թափանցիկությունը և դրականորեն անդրադառնում նրա հեղինակության վրա։ Այսպիսով, արդյունավետ ներքին աուդիտը պաշտպանում է ոչ միայն ֆինանսական կայունությունը, այլ նաև նպաստում է կազմակերպության հաջողությանը և աճին», – պանելային քննարկման ընթացքում նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Մենք ուրախ ենք համագործակցել Ucom ընկերության հետ, որը մեզ տրամադրեց բացառիկ հարթակ՝ քննարկելու կորպորատիվ կառավարման և ներքին աուդիտի ոլորտի վերջին ձեռքբերումներն ու հետագա զարգացման միտումները` վերջիններս հայաստանյան ընկերություններում ներդնելու և հաջողությամբ կիրարկելու նախապայմանները։ Պարոն Յիրիկյանի մասնակցությունը մեր պանելային քննարկմանը հատկապես կարևոր էր, քանի որ նա գործադիրի տեսանկյունից փայլուն ներկայացրեց կորպորատիվ կառավարման և աուդիտի գործընթացներում համագործակցության անգնահատելի դերը: Սա հրաշալի օրինակ է, թե ինչպես արդյունավետ գործընկերությունը կարող է իրական արժեք բերել մեր ընդհանուր հաջողություններին» – նշել է «Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ-Հայաստան» ՀԿ-ի նախագահ Արա Չալաբյանը:
Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ-Հայաստանը «Institute of Internal Auditors-Global» միջազգային կազմակերպության գործընկերն է Հայաստանում: Ինստիտուտն ունի ավելի քան 170 անդամ, պետական և մասնավոր կազմակերպություններից ներքին աուդիտի և ռիսկերի կառավարման ոլորտում: Այն Հայաստանում ներքին աուդիտի ոլորտը ներկայացնող ամենամեծ կառույցն է:

Генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян принял участие в панельном обсуждении на международной конференции «Управление, риски, контроль: содействие сотрудничеству».
Конференция была организована Институтом внутренних аудиторов Армении. В ней приняли участие около 200 ведущих специалистов из частного, государственного и финансового секторов, как из Армении, так и из-за рубежа. Компания Ucom выступила платиновым партнером конференции.
В ходе панельной дискуссии Ральф Йирикян отметил важность внутреннего аудита в процессах корпоративного управления.
«Внутренний аудит играет важную роль в создании здоровой системы корпоративного управления организации. Когда топ-менеджмент поддерживает внутренний аудит, процессы управления становятся более эффективными, что повышает прозрачность организации и положительно влияет на ее репутацию. Таким образом, эффективный внутренний аудит защищает не только финансовую стабильность, но и способствует успеху и росту организации», – сказал в ходе панельной дискуссии генеральный директор Ucom, Ральф Йирикян.
«Мы рады сотрудничеству с компанией Ucom, которая предоставила нам эксклюзивную площадку для обсуждения последних достижений и перспективных тенденций развития в сфере корпоративного управления и внутреннего аудита, предпосылок для их внедрения и успешного применения в армянских компаниях. Участие г-на Йирикяна в нашей панельной дискуссии было особенно важным, поскольку он блестяще представил неоценимую роль корпоративного управления и сотрудничества в процессах и аудита с точки зрения руководства. Это прекрасный пример того, как эффективное сотрудничество может принести реальную пользу общему успеху», – сказал Ара Чалабян, президент общественной организации «Институт внутренних аудиторов-Армения».
Институт внутренних аудиторов Армении является партнером международной организации «Глобальный институт внутренних аудиторов». Институт объединяет более 170 представителей государственных и частных организаций в сфере внутреннего аудита и управления рисками. Это крупнейшая структура, представляющая сферу внутреннего аудита в Армении.