Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Թուրքմենստան։ Ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Աշխաբադի միջազգային օդանավակայանում, որտեղ նրան դիմավորել է Թուրքմենստանի տրանսպորտի և կոմունիկացիաների գործակալության գլխավոր տնօրեն, փոխվարչապետ Մամմետհան Չակիև Բերդիմուրադին, հայտնում է Արմենպրեսը։
Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում է նաև Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը։
Թուրքմենստան կատարած այցի շրջանակներում ՀՀ նախագահը հոկտեմբերի 11-ին հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ։ Նախագահն այցի շրջանակներում կմասնակցի նաև թուրքմեն բանաստեղծ Մահտումկուլի Ֆրագիի 300-ամյակին նվիրված միջազգային համաժողովին։

Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян с рабочим визитом прибыл в Ашхабад.
Самолет президента Армении приземлился в международном аэропорту Ашхабада, где его встретил генеральный директор Агентства транспорта и коммуникаций, вице-премьер Туркменистана Мамметхан Чакыев.
В составе возглавляемой президентом делегации также находится заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян.
В рамках визита президент Армении 11 октября встретится с президентом Туркменистана Сердаром Бердымухамедовым. В рамках визита президент также примет участие в международной конференции, посвященной 300-летию туркменского поэта Махтумкули Фраги.