IDBank-ն ու Idram-ն ամփոփում են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության սեպտեմբեր ամսվա ծրագիրը, որի շահառուն 2022-ին Արցախում ստեղծված «ԵՍ» կրթական հիմնադրամի «Մունք» տեխնոդպրոցն էր։ «Մունքը» Հայաստանի տարբեր մարզերում երեխաներին ապահովում է տեխնոլոգիական կրթությամբ, իսկ «Մի դրամի ուժի» շրջանակներում հավաքագրված 4,093,527 դրամն ուղղելու է իր 400 շահառուների շարունակական կրթության ապահովմանն ու Սյունիքի և Լոռու մարզերի 10 համայնքների 100-ից ավելի նոր դիմորդների ներգավմանը։
Իսկ Իդրամի և IDBank-ի «Մի դրամի ուժի» առաքելությունը շարունակվում է․ հոկտեմբեր ամսվա ամբողջ հասույթը կփոխանցվի «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի (COAF)՝ մարզաբնակ երեխաներին ուղղված կրթական ծրագրերի իրականացմանը։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ «Մի դրամի ուժն» արդեն 190,000,000 դրամ է հատկացրել տարբեր հիմնադրամների։
«Փաստ է, որ ինչպես շատ հարցերում, կրթության առումով ևս, ի տարբերություն մայրաքաղաքում ապրողների, մարզաբնակ երեխաներն ունեն առավել սահմանափակ հնարավորություններ, և այս առումով «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի գործունեությունը նկատելի մեղմում է այդ բացը՝ երեխաների համար կրթական նոր հորիզոններ ստեղծելով։ Ուրախ ենք, որ «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամն ընդլայնում է իր մասնաճյուղերի աշխարհագրությունը և շուտով ներկա կլինի ոչ միայն Լոռու, այլ նաև Արմավիրի մարզում։ «Մի դրամի ուժն» էլ, ինչպես միշտ, երիտասարդ սերնդին կրթելու և նրա զարգացմանն ու սոցիալիզացմանն ուղղված ծրագրերի կողքին է»,- ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Լիանա Ղալթաղչյանը նշել է. «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի նպատակն է ապահովել հավասար կրթական հնարավորություններ բոլոր երեխաների համար՝ անկախ նրանց գտնվելու վայրից։ IDBank-ի և Իդրամի հետ համագործակցությունը մեզ հնարավորություն է տալիս նոր հորիզոններ բացել մարզաբնակ երեխաների համար՝ միասին փոփոխելով նրանց ապագան՝ հանուն ավելի լավ Հայաստանի»։
«Մեր բարի գործերին միանալու համար ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, եւ Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն մեր երկրի համար կարևոր ծրագրերին»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

12 Октябрь 2024 - 09:02 AMT
IDBank и Idram подводят итоги сентябрьской программы инициативы «Сила одного драма», бенефициаром которой стала техническая школа «Мунк» образовательного фонда «ES», основанная в Арцахе в 2022 году. «Мунк» предоставляет технологическое образование детям в разных регионах Армении. 4 093 527 драмов, собранных в рамках инициативы «Сила одного драма», будут использованы для обеспечения непрерывного образования 400 бенефициаров и зачисления более 100 новых учеников в 10 общинах Сюникской и Лорийской областей.
Миссия Idram и IDBank «Сила одного драма» продолжается. Все доходы за октябрь будут направлены на реализацию образовательных программ для детей региона, поддерживаемых благотворительным фондом «Дети Армении» (COAF).
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по коммуникациям и социальной ответственности IDBank и Idram, «Сила одного драма» уже направила 190 миллионов драмов различным фондам.
«Факт в том, что, как и во многих других вопросах, в сфере образования дети, живущие в регионах, имеют более ограниченные возможности по сравнению с жителями столицы. В этом контексте деятельность фонда «Дети Армении» значительно сокращает этот разрыв, открывая новые образовательные горизонты для детей. Мы рады, что фонд «Дети Армении» расширяет свою сеть и вскоре будет представлен не только в Лорийской, но и в Армавирской области. «Сила одного драма» всегда поддерживает программы, направленные на воспитание молодого поколения, его развитие и социализацию», — отметила Татевик Вардеванян.
Лиана Галтагчян, исполнительный директор фонда «Дети Армении», отмечает: «Цель фонда — предоставить равные образовательные возможности всем детям, независимо от их местонахождения. Сотрудничество с IDBank и Idram позволяет нам открыть новые горизонты для детей в регионе, вместе меняя их будущее для лучшей Армении».
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив. Бесконтактные платежи Idram QR доступны в 22 000+ торговых точек и более чем в 1000 интернет-магазинах.