18 Մայիս 2009 - 12:27 AMT
Մայիսի 15-ին Երեւան-Սեւան մայրուղու 25,5 կմ հատվածում, ճամփեզրի ձորակում հայտնաբերվել է Նազարեթ-Հագոփ Բերբերյանի դիակը` բռնության հետքերով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի ոստիկանության մամլո ծառայությունը: Քննությունը վարում է Երեւան քաղաքի քննչական վարչությունը: Նախաքննության շահերից ելնելով` դեպքի հանգամանքները եւ հանցագործների անունները չեն հրապարակվում:
ԱՄՆ քաղաքացի, ձեռնարկատեր Նազարեթ Բերբերյանն ապրիլի 25-ին մոտ 20:00-ին դուրս է եկել Ամիրյան փողոցում գտնվող իր բնակարանից եւ այլեւս չի վերադարձել: Մայրաքաղաքի ոստիկանությունը հայտնել է ԶԼՄ-ներին, որ ստույգ տեղեկություն չունի Բերբերյանի խորհրդավոր անհետացման վերաբերյալ: Ոստիկանության աշխատակիցները չեն հայտնել, թե հարուցվել է արդյոք քրեական գործ ԱՄՆ քաղաքացու կորստյան մասին: Հայտնի է միայն, որ հետաքննությունը վարվում է ՀՀ ՔՕ 104 հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն):
Ոստիկանությունը եւ անվտանգության ծառայությունները չեն հաստատում եւ չեն հերքում մամուլի հաղորդագրություններն այն մասին, որ Նազարեթ Բերբերյանի գողացված մեքենան (մուգ կանաչ Toyota Land Cruiser) հայտնաբերել են ,Զվարթնոցե օդանավակայանի մոտ:
Բերբերյանի ընտանիքը բնակվում է Կալիֆոռնիա նահանգի հարավային մասում: Նազարեթ Բերբերյանն անշարժ գույք ունի Երեւանի կենտրոնում, վերջերս սկսել է ,Լինարե Քոմփանիե հյուրանոցի շինարարությունը: Նազարեթ Բերբերյանն ունի նաեւ գորգերի ֆաբրիկա, որը գտնվում է Հայաստանի Արարատ մարզում: Բերբերյանի ընտանիքը եւ ընկերները հավաստիացնում են, որ նա թշնամիներ չուներ: Նազարեթ Բերբերյանը 1999-ից Հայաստանում զբաղվում էր բիզնեսով:

18 Май 2009 - 12:27 AMT
15 мая на 25,5 км. трассы Ереван-Севан, в придорожной канаве обнаружено тело пропавшего почти месяц назад Назарета Акопа Берберяна со следами насилия. Об этом сообщает пресс-служба полиции Армении. Расследование ведет следственное управление города Ереван. В результате следствия подробности и имена предполагаемых преступников не разглашаются.
Гражданин США, предприниматель Назарет Берберян 25 апреля примерно в 20:00 вышел из своей квартиры, расположенной на улице Амиряна, и больше не вернулся. Полиция столицы сообщила СМИ, что не располагает конкретной информацией относительно загадочного исчезновения Берберяна. Сотрудники полиции не сообщили, возбуждено ли уголовное дело по пропаже гражданина США. Известно только, что расследование ведется на основе части 1 статьи 104 УК РА (убийство).
Машина Назарета Берберяна (Toyota Land Cruiser темно-зеленого цвета) была обнаружена возле аэропорта “Звартноц”.
Семья Берберяна проживает в южной части штата Калифорнии. Назарет Берберян владеет недвижимостью в центре Еревана, недавно начал строительство гостиницы “Линаре Компани”. Назарет Берберян также являлся владельцем фабрики ковров, расположенной в Араратской области Армении. Друзья и семья Берберяна уверяют, что у него не было врагов. Назарет Берберян занимался бизнесом в Армении с 1999 года.