«ԱքսելՄոնդրիան» (AxelMondrian) հաղորդակցական ընկերությունը Հայկական թվային մրցանակաբաշխության՝ Armenian Digital Awards-ի ժամանակ արժանացել է միանգամից երկու մրցանակի՝ «Լավագույն կայք ստեղծագործական պորտֆելով» (Best Website in Creative Portfolio) և «Լավագույն մարքեթինքային արշավ» (Best Digital Marketing Campaign) անվանակարգերում: Առաջին մրցանակը ընկերության ստեղծարար նախագծերի պորտֆելի ներկայացման համար է շնորհվել, իսկ երկրորդը` DANZ ընկերության համար նախագծված` «ChillOut» ինտեգրված մարքեթինգային արշավի համար, որը 2023թ. դեկտեմբերին գրավել է շուկան իր բացառիկ ստեղծարար մոտեցմամբ:
«Մեզ համար պատիվ և պատասխանատվություն է միանգամից երկու մրցանակի արժանանալը: Սովորաբար մենք արշավների հետնաբեմում ենք, երբեք չենք երևում և աշխատում ենք մեր գործընկերների իմիջի ու բրենդի համար: Ու որքան կարևոր է հատկապես մասնագիտական հանրույթի կողմից ճանաչում և գնահատական ստանալը»,- ասել է AxelMondrian ընկերության բրենդի և մարքեթինգային հաղորդակցության տնօրեն Քրիստինե Ուդումյանը:
Հայկական թվային մրցանակաբաշխության կազմակերպիչներն են Commerce & Digital Marketing Association–ի նախագահ Եվգենի Միշչենկոն, որն իրականցվել է հայաստանյան գործընկեր «Smartology» թվային ակադեմիայի կողմից` ի դեմս հիմնադիր Արտակ Հարությունյանի: Մրցանակաբաշխությանը զուգահեռ անցկացվել է նաև «Digital & E-commerce EVN Conference 2024» համաժողովը, որին մասնակցել է թվային հաղորդկացության ոլորտի ավելի քան 400 մասնագետ:
«ԱքսելՄոնդրիան և գործընկերներ» ՓԲԸ-ն իր գրասենյակը Երևանում բացել է 2022-ին և հանրային կապերի, հեղինակության կառավարման և ստեղծարար հաղորդակցության ծառայություններ է մատուցում Հայաստանում առաջատար ընկերություններին: Ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Շուշան Հարությունյանը հաղորդակցական նախագծերի կառավարման 17 տարվա փորձառություն ունի, հանդիսանում է Կենտրոնական եվրոպական համալսարանի և Օքսֆորդի համալսարանի բիզնես դպրոցի շրջանավարտ: Նրա աշխատանքային փորձը ներառում է հանրային նշանակության նախագծերի իրականացում, արշավներ և բրենդինգներ` Հայաստանում, ԵՄ երկրներում և Մերձավոր Արևելքում:

AxelMondrian, a leading communications company, achieved double recognition at the Armenian Digital Awards, winning in two categories: "Best Website in Creative Portfolio" and "Best Digital Marketing Campaign." The company's innovative portfolio website won for its compelling showcase of creative projects, while the award for "Best Digital Marketing Campaign" honored the "ChillOut" campaign designed for DANZ. Launched in December 2023, the campaign captivated the market with its fresh, creative approach.
“We are deeply honored to receive two prizes at once. Our team is usually behind the scenes and never visible, crafting the image and brand identity of our partners, so it is especially meaningful to be valued and recognized by the professional community,” said Kristine Udumyan, Projects Director of Brand Marketing at AxelMondrian.
The Armenian Digital Awards were organized by the Commerce & Digital Marketing Association, led by President Evgeny Mishchenko, and the Armenian partner, Smartology Digital Academy, represented by its founder Artak Harutyunyan. The awards event was held alongside the “Digital & E-commerce EVN Conference 2024,” bringing together more than 400 professionals from the digital communication field.
AxelMondrian opened its Yerevan office in 2022, offering Public Relations, Reputation management, and Creative communication services to leading companies in Armenia. Shushan Harutyunyan, the company’s Chief executive officer, has 17 years of experience in managing communication projects and is a graduate of Central European University and University of Oxford’s Said Business School. Her work experience includes implementing public projects, campaigns, and branding in Armenia, EU countries, and the Middle East.