Այսօր «Հայաստան» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը եւ Հայաստանում Հնդկաստանի լիազոր դեսպան Րինա Պանդեյը ստորագրեցին համաձայնության հուշագիր, ըստ որի` հնդկական կողմը Հիմնադրամին կտրամադրի ավելի քան 400000 ԱՄՆ դոլար, որից շուրջ 220000 ԱՄՆ դոլարը կուղղվի Լոռու մարզի Արծնի գյուղի դպրոցի հիմնանորոգմանը:
Ինչպես հաղորդում է հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, կողմերի միջեւ գործակցության հաստատման գործընթացին նպաստել է ՀՀ Արտգործնախարարությունը` ի դեմս Հնկաստանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Քոչարյանի:
«Հուսով եմ` այս համագործակցությունը կլինի շարունակական, եւ Հիմնադրամի որդեգրած «Գյուղերի զարգացման ծրագիրը» կունենա եւս մեկ հովանավոր»,- իր խոսքում նշեց Արա Վարդանյանը:
Հնդկաստանի դեսպանի հավաստմամբ` Արծնի գյուղի դպրոցի հիմնանորոգման ծրագրի ընտրությունը Հնդկաստանի կառավարությանն է, որն առաջիկայում էլ մտադիր է շարունակել համագործակցությունը Հիմնադրամի հետ:

19 Май 2009 - 18:35 AMT
Сегодня было подписано соглашение о сотрудничестве между исполнительным директором фонда “Айастан” Ара Варданяном и послом Индии в Армении Риной Пандей. Согласно подписанному документу индийская сторона предоставит 400 тысяч долларов, из которых 220 тысяч пойдет на восстановление школы села Арцни (Лориская облость).
Как сообщает пресс-служба фонда, сотрудничество между сторонами состоялось во многом благодаря работе Министерства иностранных дел Армении и посла в Армени в Индии Ашота Кочаряна.
“Я надеюсь, что данное сотрудничество будет продолжительным и программа фонда “Айастан” “Развитие сел” приобретет еще одного спонсора”, – сказал исполнительный директор фонда “Айастан” Ара Варданян.
Рина Пандей в свою очередь сказала: “Школу села Арцни для восстановления выбрало правительство Индии, которое намерена продолжить подобное сотрудничество с фондом “Айастан”.