20 Մայիս 2009 - 15:32 AMT
Մայիսի 29-ից հունիսի 1-ը Երեւանում տեղի կունենա «Մանկության աշխարհ EXPO 2009» 3-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որը նվիրված է Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան:
«Մանկության աշխարհ EXPO 2009» ցուցահանդեսը երեխաների եւ դպրոցականների համար պրոֆեսիոնալ ցուցահանդես ստեղծելու առաջին քայլն է: Ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն այս ոլորտի զարգացումն է, բարձրակարգ մասնագետների եւ արտադրողների ներգրավումը, երեխաների համար ապրանքների նոր տեսականիով Հայաստանի շուկայի հագեցումը: Չորս օրերի ընթացքում ցուցահանդեսը պարուրված է լինելու տոնի մթնոլորտով, որտեղ հնարավոր կլինի ընկնել մանկության զարմանալի աշխարհ:
Ցուցահանդեսը տեղի կունենա Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերով նախարարության, գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերով ՀՀ ԱԺ Մշտական հանձնաժողովի, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության, ՀՀ Արդյունաբերողների եւ գործարարների միության աջակցությամբ:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են 4 մանկատներ Հայաստանի տարբեր շրջաններից (Գյումրի, Գավառ, Երեւան), որտեղ երեխաները կներկայացնեն իրենց ձեռքերով կատարված աշխատանքներ: Ցուցահանդեսը կուղեկցվի հագեցած մշակութային ծրագրով:

20 Май 2009 - 15:32 AMT
С 29 мая по 1 июня в Ереване пройдет 3-я международная специализированная выставка “Мир Детства EXPO 2009”, приуроченная к Международному дню защиты детей.
Выставка “Мир Детства EXPO 2009”– это первый шаг в создании профессиональной выставки для детей и школьников. Основная цель выставки – развитие данной отрасли, привлечение высококвалифицированных производителей и специалистов, насыщение рынка Армении новым ассортиментом товаров для детей. В течение четырех дней выставка будет пропитана атмосферой праздника, где можно окунуться в удивительный мир детства.
Выставка пройдет при поддержке Министерства труда и социальных вопросов, Постоянной комиссии национального собрания РА по науке, образованию, культуре и вопросам молодежи, Министерства Экономики РА, Союз промышленников и предпринимателей (работодателей) РА.
В выставке принимают участие 4 детских дома из разных регионов Армении (Гюмри, Гавара, Еревана), где дети будут представлять работы, выполненные своими руками. Выставка будет сопровождаться насыщенной культурной программой.