25 Դեկտեմբեր 2024 - 07:11 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ քովիդ է ախտորոշվել, նա չի մասնակցի ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին։ Այդ մասին վարչապետը հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Երկուշաբթի՝ դեկտեմբերի 23-ին, քովիդի դրական ախտորոշում եմ ունեցել:
Դեկտեմբերի 23-ին և 24-ին մեկուսացել և աշխատել եմ կեցավայրից: Դեկտեմբերի 25-ին ախտորոշումս արդեն բացասական է և վերադառնում եմ աշխատանքային սովորական ռեժիմի:
Այսուհանդերձ, նաև խորհրդակցելով գործընկերների հետ, չեմ մասնակցի այսօր Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ երկների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին:
Մինչև օրվա վերջ որոշում կկայացնեմ վաղը ԵԱՏՄ բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին մասնակցել-չմասնակցելու վերաբերյալ»,–ասվում է գրառման մեջ։

25 Декабрь 2024 - 11:25 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян не примет участия в неофициальном саммите лидеров СНГ, который пройдет в Санкт-Петербурге. Об этом сам Пашинян сообщил в соцсетях.
По его словам, причина – коронавирус, диагностированный несколько дней назад.
«В понедельник, 23 декабря, у меня был положительный диагноз covid.
23 и 24 декабря я изолировался и работал из дома. 25 декабря у меня уже отрицательный диагноз, и я возвращаюсь к обычному рабочему режиму.
Тем не менее, также посоветовавшись с коллегами, я не буду участвовать в неформальном саммите глав государств СНГ, который состоится сегодня в Санкт-Петербурге.
До конца дня я приму решение, участвовать ли завтра в заседании Высшего экономического совета ЕАЭС», – написал Пашинян.