2024 թվականը «Մի դրամի ուժը» եզրափակել է 5,119,225 դրամ արդյունքով, որն ամբողջությամբ ուղղվել է մարտին անցկացվելիք «Մարզերի երեխաները մարզերում» հիմնադրամի «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» ամենամյա մարզային ֆորումին։ Իսկ 2025 թվականի առաջին շահառուն ԱՏՁՄ-ի «Արմաթ» ճարտարագիտական աշխատանոցներ ոչ ֆորմալ տեխնոլոգիական կրթական ծրագրի «ԴիջիԿոդ 2025» կիրառական ծրագրավորման պատանեկան մրցույթն է։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է․ «Արմաթ» ճարտարագիտական աշխատանոցներ կրթական ծրագրի բացառիկությունն ու նորարարականությունը դեռ տարիներ առաջ նոր շունչ, մոտիվացիա ու ապագայի տեսլական բերեց Հայաստանի տեխնոլոգիական կրթության ոլորտ՝ ստեղծելով ոչ միայն կրթական անգնահատելի մեծ բազա, այլ նաև նպաստելով դպրոցականների մասնագիտական կողմնորոշմանը ու մարզային զարգացմանը։ Ու այսօր նաև «Արմաթի» շնորհիվ է, որ մեր երկրում կա տեխնոլոգիական կրթությամբ լուրջ աշխատուժ։ Վստահ ենք, որ «Մի դրամի ուժի» և «Արմաթի» համագործակցությամբ իրականացվող այս լուսավոր ծրագիրը ևս մի քանի տասնյակ հայ դպրոցականի կյանքում կարևոր փոփոխություններ է բերելու»։
ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Սարգիս Կարապետյանը վստահ է՝ այսօրինակ համագործակցությունները նպաստում են երիտասարդ ճարտարագետների հնարավորությունների ընդլայնմանը, պատանիների մասնագիտական կողմնորոշմանը, խթանում նրանց ներգրավվածությունն ու ոգևորությունը՝ մասնակցելու մրցույթների, փորձելու լուծել իրենց համայնքների խնդիրները։
«Միևնույն ժամանակ՝ հնարավորություն է ստեղծվելու ԴիջիԿոդ 2025-ի արդյունքում ֆինանսաբանկային ոլորտի ներգրավվածությամբ պատանիների շրջանում մեծացնելու նաև ֆինթեք ուղղությամբ նախագծեր ստեղծելու գաղափարը», – հավելել է Սարգիս Կարապետյանը։
«Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպանների բանակն օր օրի ավելանում է, իսկ դա նշանակում է, որ այս տարում մենք է՛լ ավելի շատ երազանքների ենք օգնելու իրականանալ․ ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն մեր երկրի համար կարևոր ծրագրերին»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

В 2024 году инициатива «Сила одного драма» завершилась с результатом 5․119․225 драмов, которые были полностью направлены в фонд «Дети регионов в регионах» для проведения ежегодного регионального форума «Face to Face: Диалог поколений». А первым бенефициаром в 2025 году станет молодежный конкурс прикладного программирования DigiCode 2025, организованный в рамках неформальной технологической армянской национальной образовательной программы UATE «Армат».
Руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank, Татевик Вардеванян отмечает: «Эксклюзивность и инновационность образовательной программы «Армат» много лет назад вдохнули новую жизнь, мотивацию и видение будущего в сферу технического образования Армении, создав не только бесценную образовательную базу, но и способствуя профессиональной ориентации школьников. Сегодня, благодаря «Армат», в нашей стране есть серьезные кадры с техническим образованием. Мы уверены, что эта просветительская программа, реализуемая совместно с «Силой одного драма» и «Армат», принесет важные изменения в жизни нескольких десятков армянских школьников».
Исполнительный директор UATE Саргис Карапетян уверен, что такие партнерства способствуют профессиональной ориентации молодежи, стимулируют их активное участие в конкурсах и желание решать проблемы своих сообществ. «Кроме того, DigiCode 2025 откроет возможности для повышения интереса молодежи к созданию финтех-проектов благодаря участию финансово-банковского сектора», — добавил Саргис Карапетян.
Армия послов доброй воли программы «Сила одного драма» с каждым днем растет, а это значит, что в этом году мы поможем осуществить еще больше мечт. Чтобы присоединиться к добрым делам«Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все Ваши платежи с помощью приложенияIdram&IDBank, онлайн-платформIDBanking.am,banking.idram.am, через терминалыIdramиIDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.