Գյումրիում հայտնաբերվել է ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողի դի: Հունվարի 25-ին, 17:20-ի սահմաններում ՌԴ քաղաքացի 35-ամյա Վիտալի Շևչենկոն ահազանգել է ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Շիրակի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն և հայտնել, որ Գյումրի քաղաքի Արամ Խաչատրյան փողոցի տներից մեկում կախված դի կա, հայտնում էShamshyan.com –ը
Դեպքի վայր ժամանած ոստիկաններն ու քննիչները տվյալ շենքի բնակարաններից մեկում հայտնաբերել են ՌԴ քաղաքացի 23-ամյա Ալեքսեյ Յամպոլսկինի դին, էլեկտրական մալուխով կախված պահարանի դռնակից։
Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում ինքնասպանություն կամ ինքնասպանության փորձ հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։
Շամշյանի տեղեկություններվ՝ ինչպես մահացածը, այնպես էլ ահազանգած անձը ծառայել են Գյումրիում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայում՝ որպես զինծառայողներ։

25 января в одной из квартир Гюмри было обнаружено тело 23-летнего военнослужащего. Начато уголовное дело.
Полиция и следователи обнаружили тело гражданина России Алексея Ямпольского, повешенного на электрическом кабеле на дверце шкафа в доме на улице Арама Хачатуряна. Инцидент был зарегистрирован после звонка 35-летнего Виталия Шевченко, также служащего российской 102-й военной базы в Гюмри.
По факту происшествия возбуждено уголовное дело по признакам самоубийства или попытки самоубийства. Назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
По данным Shamshyan.com , погибший и заявивший о происшествии служили на 102-й российской военной базе в Гюмри.