ՀՀ ոստիկանության ճանապարհատրանսպորտային վարչությունը կոչ է արել շրջանավարտներին եւ նրանց ծնողներին զգույշ լինել Վերջին զանգի օրը` մայիսի 23-ին: Ծրագրավորման, հաշվառման ու վերլուծության բաժնի պետ Հայկ Սարգսյանն իր հայտարարության մեջ շնորհավորել է 2009թ. բոլոր շրջանավարտներին Վերջին զանգի կապակցությամբ եւ նշել է, որ վարչությունը նախազգուշական բոլոր միջոցները ձեռնարկել է կանխելու համար ճանապարհատրանսպորտային պատահարները:
«Հարկավոր չէ ղեկը վստահել անչափահասներին: Հակառակ դեպքում նրանք բերման կենթարկվեն ոստիկանության բաժանմունք ըստ սահմանված կարգի: Զերծ պահենք մեր երեխաներին ճանապարհատրանսպորտային պատահարներից նրանց կյանքի ամենահանդիսավոր ու կարեւոր օրերից մեկի ընթացքում»,-ասել է Հայկ Սարգսյանը:

Дорожно-транспортное управление полиции РА призвало родителей и выпускников быть осторожными в день Последнего звонка 23 мая. Начальник отдела планирования, учета, анализа Айк Саркисян в своем заявлении поздравил всех выпускников 2009 года в связи с Последним звонком и отметил, что управление предприняло все меры предосторожности, чтобы предотвратить дорожно-транспортные происшествия.
“Не надо позволять несовершеннолетним садиться за руль. В обратном случае они будут препровождены в полицейский участок в установленном порядке. Надо уберечь наших детей от дорожно-транспортных происшествий особенно в один из самых важных и торжественных дней их жизни”, – сказал Айк Саркисян.